4 способи підключення IP камери Hikvision до відеореєстратора

Переглянути все Відеоспостереження

Щоб IP камера Hikvision виконувала свою функцію і забезпечувала безпеку, її потрібно підключити до відеореєстратора. Це дозволить зберігати записи в найбільш високій якості для подальшого ознайомлення. Є чотири способи з’єднання камери і реєстратора, в яких ми розберемося далі.

Огляд методів підключення

Одним з найпопулярніших методів з’єднання є підключення камери до PoE-комутатора. Той, в свою чергу, підключений до роутера, який забезпечує обмін інформацією з відеореєстратором. Тобто комутатор забирає інформацію з однієї або декількох камер, після чого передає її по одному кабелю на роутер. Останній етап – відправка файлів на реєстратор, де вони успішно зберігаються.

У даній ситуації архітектура робить центральним елементом саме роутер, який створює локальну мережу, але з виходом в зовнішню. Через нього можна отримати доступ як до кожної з камер, так і відеореєстратора, без додаткових програм і скриптів.

Також часто використовується спосіб з’єднання оптичних пристроїв з роутером через звичайний комутатор без живлення PoE, тобто він виступає в якості інформаційного хаба. Енергія в даному випадку надходить від бесперебойніка або звичайного блоку живлення на 12В, в іншому схема обміну інформацією ідентична попередньому методу. У випадку з PoE-комутатором для роботи ДБЖ потрібний додатковий перетворювач струму.

Третій метод передбачає підключення камер безпосередньо до роутера, але для цього підійде тільки техніка з великою кількістю портів (від 16). Найчастіше так роблять при середніх масштабах системи безпеки і наявності виділеного місця для розміщення обладнання, наприклад серверної шафи.

Останній метод передбачає підведення камер безпосередньо до реєстратора, який вже має вбудовані PoE-порти, що забезпечують одночасну передачу живлення та інформації. В даному випадку саме відеореєстратор буде центральною частиною локальної мережі, а роутер – виступати в якості інтернет-хаба.

Кожен спосіб хороший в умовах наявності і стабільності живлення, а також бюджету системи безпеки. Далі ми розглянемо кожен метод і визначимо, який з них найбільш комфортний і безпечний.

PoE комутатор на роутер

Ми розібралися зі схемою даного підключення, далі залишається тільки з’єднати пристрої в інтерфейсі Hikvision. Потрібно відкрити розділ “Камера”, переглянути список приладів і вибрати потрібні, після чого натиснути кнопку з піктограмою плюса для додавання обладнання.

Якщо пароль камери не збігається з реєстратором, вам буде потрібно ввести комбінацію безпеки. У ситуації, коли обидва гаджета мають однаковий пароль, вони автоматично з’єднуються без додаткового підтвердження. У тому ж інтерфейсі можна відразу перевірити якість картинки і стабільність її передачі через реєстратор.

У випадку з PoE-комутатором ви можете доповнити IP камери відеоспостереження іншими пристроями. Наприклад, додати розумну панель виклику Hikvision або монітор для відстеження інформації.

Переваги:

 • можливість об’єднати безліч камер;
 • не потрібно окремий канал живлення.

Мінуси:

 • необхідно провести живлення для комутатора і реєстратора;
 • часто потрібний перетворювач струму для комутатора.

Комутатор на роутер

Участь звичайного комутатора передбачає організацію живлення не тільки для нього, а й усіх камер. Для самого хаба буде потрібно 5, 9 або 12В струму, в залежності від обраної моделі пристрою. Більшість камер працює з більш сильними напруженнями, і вам доведеться розділяти джерела електроенергії або використовувати перетворювачі.

Після з’єднання відкрийте інтерфейс Hikvision і перейдіть в головне меню, далі відкрийте розділ «Камери» і знайдіть підключений перед цим пристрій. Натисніть “плюс”, щоб додати камеру до реєстратора і перевірте працездатність девайса. Дана схема затребувана на аматорському рівні або в ситуації, коли потрібно маленька система спостереження.

Плюси:

 • економія на придбанні PoE-комутатора;
 • здешевлення організації невеликих локальних мереж (на 1-2 камери і деякі додаткові пристрої);
 • відсутність необхідності в підвищувальних перетворювачах.

Мінуси:

 • погано підходить для масштабних мереж;
 • вимагає організації додаткового живлення.

Пряме з’єднання з роутером

Даний метод підходить для ситуацій, коли пряме підключення до роутера використовує малу кількість пристроїв, або ж він має безліч портів. Тобто, потрібно безпосередньо завести кабель до відповідних входів роутера і додати камери в інтерфейсі виробника.

Аналогічно попереднім методам потрібно відкрити розділ «Камери», знайти потрібний пристрій і натиснути кнопку додавання гаджета. Тепер можна перевіряти якість картинки і наявність з’єднання в принципі. Як бачите, всі способи приблизно схожі за особливостями настройки і додавання, різниця полягає лише в схемі підключення.

Плюси:

 • не потрібен додатковий комутатор;
 • менше втрат швидкості.

Мінуси:

 • підвищені вимоги до кількості портів роутера.

Камера на відеореєстратор з PoE-комутатором

Спосіб хороший тим, що забезпечує підвищену безпеку за рахунок створення додаткової локальної мережі відеореєстратором і невидимості самих камер в локальній мережі роутера. При цьому IP-домофон таким чином не вийде підключити, оскільки виклична панель не матиме прямого підключення до Інтернету і вона не зможе передавати вхідні дзвінки на телефон користувача або внутрішній блок.

Даний спосіб має одна відмінність. Так, заходячи в інтерфейс відеореєстратора, ви виявите, що камера IP відеоспостереження самостійно підключилася до пристрою. Їй присвоєно адресу внутрішньої підмережі реєстратора, що і робить неможливим її виявлення ззовні, а також значно ускладнює злом.

Плюси:

 • відсутність додаткового обладнання;
 • автоматичне підключення камер;
 • стійкість до виявлення.

Мінуси:

 • незручності для IP-домофон і інших пристроїв з прямим доступом до Інтернету.

Стороння IP камера з відеореєстратором з вбудованим PoE

Якщо ви вирішили використовувати не тільки техніку Hikvision, а й продукцію інших брендів, або паралельно працюючі камери Hikvision в інших мережах, їх можна підключити до відеореєстратора. Таким чином можна ввести на свій пристрій навіть камери з інших локацій, які не можна додати за допомогою дротів.

Для цього потрібно відкрити вільний порт, почати його редагування і вибрати ручний режим введення. Далі вводиться IP-адреса камери і її пароль для доступу (можна знайти на корпусі пристрою, якщо він не змінювався). В поле протоколу вибирається ONVIF, якщо мова йде про гаджеті з даною опцією. Решта показників можна не міняти, вони теж будуть працювати.

На очікування синхронізації буде потрібно якийсь час, після чого камера підключиться до відеореєстратора Hikvision і буде доступна для використання у вашій мережі.

Плюси:

 • підключення пристроїв з будь-якої точки світу;
 • можливість об’єднати локальну і зовнішню мережі.

Мінуси:

 • необхідність ручної настройки параметрів;
 • вимога протоколу ONVIF.

Таким чином, ми розглянули, як підключити камери Hikvision на IP відеореєстратори, використовуючи різні способи побудови архітектури живлення і передачі даних. Якщо ви не впевнені в своїх силах і знаннях, краще замовити в Pipl.ua систему безпеки під ключ, яку продумають і реалізують наші досвідчені фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані