Камери відеоспостереження з аналітикою. Огляд розумної 5000-й серії від Dahua.

Переглянути все Відеоспостереження
Видеокамеры с аналитикой. Обзор умной 5000-й серии от Dahua.

Постійний технічний прогрес робить розумнішими не тільки смартфони і комп’ютери, але й відеоспостереження. Камери вміють розпізнавати обличчя, реагувати на рух в кадрі, підраховувати кількість відвідувачів і пропонують інші важливі функції. Вони стануть в нагоді не тільки для захисту об’єкта, а й в комерційних цілях, наприклад, для вивчення прохідності клієнтів, часу їх знаходження в магазині і т.д.

Камери відеоспостереження від бренду Dahua недавно поповнилися новою серією – 5000. Вона відноситься до середнього цінового сегменту і має на борту масу цікавих можливостей, а що саме є їх покупцям, розберемося далі.

Робочий веб-інтерфейс камери відеоспостереження

Рабочий веб-интерфейс камеры при входе
Робочий веб-інтерфейс камери при вході

Функціональна область, в якій проводиться робота з камерою, її налаштування і збереження відеозаписів, не відрізняється від інших лінійок обладнання Dahua. На стартовій сторінці, як і раніше транслюється відео в режимі реального часу з підключених відеокамер. Якщо раніше ви використовували техніку даного бренду, то без проблем розберетеся і з інтерфейсом 5000-й серії.

Аудіо та відеодетекція

Як і в інших камерах бренду Dahua, пристрої нової серії можуть визначати рух, що відбувається в кадрі. Вам доступне налаштування відстежуваної зони, встановлення рівня чутливості детектора.

Интеллектуальное обнаружение движения
Налаштування функції “Інтелектуальне виявлення руху”

Але в 5000-й серії також є вкладка “Інтелектуальне виявлення руху”. Ви можете активувати розпізнавання людей і транспортних засобів, а також виставити рівень чутливості. Штучний інтелект визначить вид перешкоди в кадрі і задіє тривожний модуль при об’єкті, відповідному налаштувань.

Настройка функции аудиодетекции
Налаштування функції “Аудіодетекція”

Наявність штучного інтелекту забезпечує і роботу модуля аудіодетекціі, який реагує на гучні звуки. Вам доступне налаштування порогу гучності спрацьовування, а також чутливість мікрофона.

Види відеоаналітики

Виды видеоаналитики в пункте меню
Види відеоаналітики в пункті меню “Схема”

Користувачам 5000-й серії доступні різні режими роботи, присутні в розділі “Схема”. Ви можете налаштувати розумне відеоспостереження за такими напрямком:

 1. Детекцию осіб. Камера не зможе розпізнавати унікальні особи і класифікувати їх за зовнішніми ознаками, але в якості лічильника відвідувань працювати буде.
 2. Теплова карта. Довгострокова аналітика, яка дозволяє визначити найбільш завантажені зони відстежуваної області за певний період. Найбільш використовувана функція в комерційних торгових площах, яка полегшує роботу мерчендайзерів і маркетологів.
 3. Відеоаналітіка. Назва, під яким об’єднуються інші системи обробки інформації, включаючи розподіл на зони.
 4. Підрахунок людей. Профільний інструмент для відстеження кількості відвідувачів, який широко використовується в продажах.

Варто відзначити, що якщо ви активуєте розпізнавання осіб або підрахунок людей, то буде працювати тільки один з цих режимів аналітики. Виняток – відеоаналітіка і теплова карта, які можуть працювати разом без конфліктів.

Розпізнавання облич

Настройка функции
Налаштування функції “Розпізнавання облич”

Для налаштування кожного з режимів збоку присутня відповідна вкладка. Заздалегідь активуйте аналітику і зайдіть на потрібну вкладку. Наприклад, для розпізнавання облич можна налаштувати дистанцію розпізнавання, параметри фокуса, вмикати та вимикати лічильник кількості людей, активувати автокорекцію кольору облич.

Там же налаштовуються тривожні сигнали при детекції осіб, розклад роботи режиму, а також автоматичні скріншоти. Особливо корисною буде настройка знімка, система може зробити його з максимальною швидкістю, але мінімальною якістю, або приділити особливу увагу чіткості обличчя.

В меню “атрибут” можна задати штучного інтелекту певні параметри розпізнавання. Наприклад, він може фіксувати тільки людей певного віку або статі, тих, хто носить окуляри, маски або бороди. Це корисно для тих місць, в яких необхідно виділити певних людей із загального потоку.

У більшості випадків нова серія відпрацьовує на високому рівні, виступаючи також джерелом інформації для маркетингових досліджень.

Підрахунок людей

Настройка функции
Налаштування функції “Підрахунок людей”

Даний режим аналітики працює за принципом перетину лінії, підраховуючи, скільки людей увійшло в певному напрямку і вийшло. Корисною є можливість налаштувати поріг відвідуваності, особливо під час протиепідемічних обмежень.

Спрацювання детекції дозволить розвантажити магазин (найчастіше користуються цією функцією на торгових площах) і попередити виникнення натовпу. Окремо виділимо функцію “Черга”, яка дозволяє розділити весь простір на зони. В них налаштовується лічильник кількості людей і час їх перебування в певній зоні.

При перевищенні кількості людей або часу їх присутності в окресленій зоні, камера дасть сигнал тривоги. Користь від даної функції висока, особливо в магазинах з проблемами черг в час-пік, адже вона дозволяє не збирати величезні черги, а розвантажувати їх для поліпшення сервісу.

Теплова карта

Настройка функции
Налаштування функції “Теплова карта”

Це досить вузькоспеціалізований режим, який складає карту “гарячих точок” на відстежуваній області. Тобто, камера безперервно фіксує за розкладом певну зону, будь-то магазин, виробниче приміщення або суспільний простір.

За підсумками дослідження, камера демонструє, які точки викликали найбільший інтерес відвідувачів. Наприклад, в продуктових магазинах це використовують для визначення затребуваною групи товарів і вдосконалення розстановки стелажів з продукцією. Правильне використання опції дозволяє збільшити продажі ключових груп товарів, але варто врахувати особливі вимоги до установки камери – вона повинна захоплювати велику площу.

Інші функції

Настройка программных и аппаратных функций
Налаштування програмних і апаратних функцій

Програмні можливості камер 5000-й серії великі, але по іншим функцій вони мало чим відрізняються від інших гаджетів. Так, користувачеві доступно розклад роботи техніки і фіксації об’єктів, тонка настройка тривожних виходів, оптимізація роботи з SD-картою.

Чи вдасться навіть налаштувати трансляцію на сторонній сервер або стрімінговий портал, таким чином досягається найкраща мобільність системи відеоспостереження.

Правила відеоаналітики

Настройка правил видеоаналитики
Налаштування правил відеоаналітики

Щоб вуличні камери спостереження, як і внутрішні, працювали продуктивно, варто задати правила, при яких вони будуть спрацьовувати. В інтерфейсі вкладки “відеоаналітіка” є зона налаштування правил, яка включає в себе кілька пунктів:

 • перетин лінії – класика, яка присутня і в інших камерах, дозволяє виділити на екрані лінію, при перетині якої машинами або людьми, буде спрацьовувати сигналізація;
 • контроль області – більш просунуте правило, при якому замість лінії окреслюється ціла зона, активність в якій призводить до сигналу;
 • швидке пересування – камера акцентується на тих, хто йде швидким кроком або біжить, а також реагує на високу швидкість автомобілів;
 • залишений предмет – якщо в кадрі з’являється якийсь предмет, якого не було раніше, і довгий час він не пересувається – адміністратор системи отримує про це сповіщення;
 • парковка – використовується для відстеження зон, в яких парковка заборонена або обмежена за часом;
 • скупчення людей – камера визначає натовп, яка довгий час залишається разом. Мова не йде про випадково виниклау стихійну групу в місцях високої прохідності, відпрацювання стосується саме організованих численних натовпів;
 • зниклі предмети – режим, протилежний детекції залишених речей, дозволяє виявити вихід предмета за зону, обрану оператором;
 • бродяжництво – камера визначає постійний рух в заданій зоні і через певний час повідомляє про підозрілу активність.

Дані режими розширюють можливості відеоспостереження і підвищують безпеку, особливо в тому випадку, якщо камер багато і стежити за подіями на всіх екранах відразу немає можливості.

Особливості камери Dahua DH-IPC-HDBW5241EP-ZE

У серії з цифрою 5000 є більш десяти моделей, які відрізняються по форм-фактору виконання, якістю картинки, типу об’єктива, дальності роботи. У всіх моделях для підсвічування використовується технологія Starlight, що дає цифрову стабілізацію картинки за умови слабкої освітленості. У порівнянні зі стандартною технологією, зображення стає більш чітким і кольоровим.

Dahua Technology DH-IPC-HDBW5241EP-ZE

Усередині ж вони приблизно однакові, незважаючи на форм-фактор, але ми розглянемо гаджет DH-IPC-HDBW5241EP-ZE купольного типу. Під захисним куполом можна знайти:

 • вихід на зовнішній мікрофон (вбудованих звукових пристроїв немає ні у одного пристрою з 5000-ї серії);
 • виходи під сигналізації (при спрацьовуванні тривоги);
 • кнопки для ручного регулювання положення об’єктива і зуму;
 • клеми живлення самої камери;
 • слот для карти пам’яті.

Дана камера володіє сповна стандартним виконанням, а також може рухатися в заданих виробником діапазонах, що дає якусь мобільність і можливість фокусування на великих площах.

Нова 5000-я серія камер від Dahua – це функціональний гаджет, який дозволяє поліпшити безпеку відстежуваної зони і використовувати максимум налаштувань для цього. Відеоаналітіка Dahua – особливий привід для гордості, адже вона вміє рахувати людей, визначати їх особи і емоції, відстежувати натовп і різні види рухомих об’єктів. У своєму середньому ціновому сегменті це одна з кращих пропозицій по співвідношенню ціна / якість.

Повний асортимент камер нової лінійки ви як завжди, знайдете в магазині Pipl.ua. Також фахівці допоможуть підібрати обладнання під конкретну задачу і створять систему відеоспостереження “під ключ”, виключаючи ризики і можливі недоробки. Звертайтеся прямо зараз, щоб поліпшити свою безпеку і добитися повного контролю над ситуацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані