ТОП-10 помилок при встановленні відеоспостереження

Переглянути все Відеоспостереження

Забезпечення домашньої безпеки передбачає обов’язковий монтаж спеціальних систем стеження, які стають простіше і дешевше. Продавці запевняють, що змонтувати повноцінне відеоспостереження можна своїми руками, але забувають згадати про деталі, які проявляються після завершення робіт. Тому варто розібратися в десяти основних проблеми, які виникають при самостійному монтажі.

1. Неправильний підбір кабелів

Неправильний вибір кабелю при установці відеоспостереження

Коли вибирається система відеоспостереження встановлення якої пов’язана з дротами, помилитися непросто, але реально. Є коаксіальні кабелі і кручена пара, які відрізняються характеристиками, в тому числі потужністю передачі сигналу.

Все залежить від того, який тип спостереження був обраний для монтажу:

  • аналоговий – така система стеження добре працює і з коаксіальними проводами, і з кручений парою. Однак за умови, що були підібрані приймачі, які посилюють сигнал;
  • IP (цифрове спостереження) – потужності коаксиала явно не вистачить для передачі якісного сигналу, тому єдиним варіантом буде кручена пара.

Навіть якщо вибирається аналогове відеоспостереження, краще вибрати виту пару в якості коннектора, адже в майбутньому спостереження може помінятися на IP. Тоді доведеться перекладати лінії, тому краще передбачити цей момент. Це дозволить уникнути додаткових витрат.

2. Помилковий підбір блоку живлення

Блок живлення для відеоспостереження

Щоб система працювала, потрібна постійна подача енергії. Це завдання виконує блок живлення, який скидає напругу до зручних для камери показників. Щоб не переплачувати, зазвичай вибирають показники “впритул” до сумарної потужності обладнання.

Якщо використовується 5 камер по 1 Амперу кожна, то мінімальним параметром блоку живлення варто вибрати 5А. Експерти рекомендують брати блок з запасом – близько 10-20% більше мінімального рівня. Це дозволить безболісно додати пару камер, а також зберегти працездатності системи з зносом блоку живлення.

3. Монтаж на металеві поверхні

Монтаж відеоспостереження на металеві поверхні

Вулична камера відеоспостереження часто закріплюється на металевих стовпах і опорах, що робити не рекомендується. Якщо закріпити камеру таким чином, вона може вийти з ладу при ударі блискавки або ж буде працювати з перешкодами через постійні наведень від металевої основи.

Уникнути цього допоможе пластиковий бокс, який продається окремо від камер або є комплектною частиною поза виробом. Він виступає як роздільник, оскільки є діелектриком. Тобто не проводить струми. Іншим рішенням буде монтаж металу до металу через прокладку з таких матеріалів:

  • гума;
  • пластик;
  • будь-який інший діелектрик.

Уникнувши цієї помилки, можна забезпечити безпроблемну роботу обладнання.

4. Встановлення без спеціальних кріплень

Кріплення та кронштейни для відеоспостереження

У комплекті з більшістю камер йдуть спеціалізовані кріплення, призначені спеціально для них. Багатьма комплектні запчастини ігноруються через неякісність, а для установки застосовуються кустарні з’єднання. Такий підхід в корені невірний, оскільки камера буде змонтована нестабільно.

Ризик виходу обладнання з ладу багаторазово підвищується, причому не тільки завдяки зловмисникам, які вирішили вкрасти або зламати техніку. Причиною може стати сильний порив вітру, шквальний дощ або налиплий сніг – заводські або куплені окремо спеціалізовані кріплення дозволять уникнути подібного.

5. Недбалість щодо паролів

Пароль для відеоспостереження

Логін і пароль часто встановлюються навмання, і вже через кілька годин володар системи відеоспостереження не пам’ятає авторизовані дані. Забуті логіни і паролі від відеореєстраторів, програм-хабів і самих камер тягнуть за собою низку складнощів і можуть перетворити систему на сміття.

Відновлення найчастіше є можливим, але для цього потрібна допомога фахівця. В іншому випадку доведеться “вбити” кілька днів на повернення доступу. В умовах термінової потреби в інформації з камер це створює складну ситуацію, тому варто або вибирати запам’ятовуються комбінації, або ж зберігати їх у безпечному місці для швидкої звірки.

Дізнатися: Які паролі не можна використовувати в системі відеоспостереження і безпеки?

6. Економія на розхідниках

Економія на витратних матеріалах

Незважаючи на порівняльну бюджетность відеоспостереження, користувачі все одно хочуть заощадити і не використовують деякі витратні елементи при монтажі. Зберігши кілька десятків гривень за рахунок підсилювачів і роз’ємів, власник ризикує отримати неякісний сигнал, через якого доведеться переробляти всю систему.

У найскладніших випадках система попросту вийде з ладу, тому не рекомендується економити на витратних частинах, щоб зробити все правильно і надійно.

7. Неправильний вибір монтажної коробки

Монтажні коробки для відеоспостереження

Монтажні короби використовуються для приховування комунікацій і підводів проводів, причому їх бажано застосовувати, навіть якщо обрана камера відеоспостереження WiFi типу. Правда, краще зупинити вибір на рекомендованому оснащенні для конкретної камери, яке часто робиться тим же виробником. Невірно підібраний короб буде пропускати вологу. Підсумком стане коротке замикання.

8. Помилковий форм-фактор

Корпус камери відеоспостереження

Ця помилка може дорого коштувати, адже невірно обрана камера може бути виведена з ладу навіть недосвідченими зловмисниками. Купольні, а також прямокутні пристрої краще встановлювати в приміщенні, де їх складно пошкодити. При цьому кут огляду задовольнить потребу в безпеці. Циліндричні пристрої рекомендується монтувати на вулиці в важкодоступних місцях, адже їх досить легко зірвати, приклавши зусилля.

9. Слабкий жорсткий диск

Жорсткий диск для відеоспостереження

Сховище даних відіграє важливу роль, оскільки саме воно забезпечує створення архівів і нормальну роботу обладнання. Бажано вибрати жорсткий диск, який призначений спеціально для систем відеоспостереження або має високу швидкість запису, додатковим захистом. Тоді помилки вдасться уникнути.

10. Неправильний підбір обладнання

Вибрати систему відеоспостереження

Це найбільш поширена помилка при створенні системи спостереження аматорами. Відеореєстратор, камеру, жорсткий диск потрібно підбирати з урахуванням їх сумісності і характеристик. Якщо камера відеоспостереження IP буде підключена до недорогого реєстратору, можна отримати ефект гальмування і збоїв, і це лише менша з тих проблем, які можуть виникнути.

Щоб не допустити будь-яких помилок, варто звертатися до фахівців як за покупкою устаткування, так і з приводу установки всієї системи. Експерти Pipl.ua надають професійні консультації та виконують роботи під ключ, щоб виконувати всі технічні вимоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані