ТОП-10 помилок при виборі відеореєстратора

Переглянути все Відеоспостереження

Будь-яка система відеоспостереження працює на основі ряду елементів, з яких особливо важливим вважається відеореєстратор. Саме він фіксує сигнали з камер спостереження, інтерпретує їх і записує в зрозумілому для сервера форматі. Вибрати відеореєстратор досить складно, адже потрібно враховувати безліч чинників:

 1. Тип використовуваних камер. Це впливає на якість картинки: чим воно вище, тим більше повинна бути пропускна здатність.
 2. Необхідна деталізація відео, а також наявність в ньому звуку.
 3. Чи буде застосовуватися додаткове обладнання, в тому числі датчики, сирени, зчитувачі.

На ділі брати до уваги потрібно набагато більше параметрів, адже важлива кожна дрібниця. Тільки так вдасться отримати хороший результат. Щоб вибрати відеореєстратор правильно, варто заздалегідь розглянути те, з якими помилками можуть зіткнутися користувачі.

Поширені помилки при підборі реєстратора

Распространенные ошибки при подборе регистратора

Кілька років тому складно було навіть уявити таку ситуацію, адже системи відеоспостереження були більш однотипними, практично будь-яка камера могла підійти до будь-якого відеореєстратора. Разом з розвитком нових технологій виникли додаткові запитання, що стосуються того, як вибрати відеореєстратор.

Якщо ви купуєте відеореєстратор вперше або бажаєте замінити прилад, що вийшов з ладу, обов’язково ознайомтеся з найбільш поширеними помилками, щоб уникнути їх під час підбору:

 1. Невідповідність стандартів відеореєстратора і камери. Так, якщо ваша камера має BNC-вихід, це говорить про те, що у неї аналоговий стандарт і поєднується вона виключно з відеореєстраторами з BNC-роз’ємом. Якщо у камери є стандартний роз’єм LAN, відповідним доповненням буде мережевий відеореєстратор. Такі прилади прийнято називати NVR-реєстраторами.
 2. Відео по темі:
 3. Невідповідність технологій камери і відеореєстратора, їх бренду. Завдяки розвитку аналогових пристроїв слідом за відеореєстраторами, які підтримували лише один із звичних форматів (CVI, AHD, TVI), прийшли мультиформатні пристрої. Вони здатні сприймати сигнал будь-якого формату. Проте, щоб уникнути додаткових складнощів все ж краще дотримуватися золотої середини, підбираючи камеру і реєстратор з аналогічним стандартом, будь то HD, FullHD і вище. Також слід звернути увагу на бренд кожного з пристроїв. Підібравши камеру і відеореєстратор різних виробників, ви зіткнетеся з деякими дефектами в їх використанні. Наприклад, некоректною роботою датчика руху або затримкою в зображенні.
 4. Стаття по темі:
  Як вибрати камеру відеоспостереження?
 5. Недостатня кількість відеоканалів. При виборі реєстратора необхідно звернути увагу на кількість підтримуваних їм каналів. Їх нестача призводить до зниження ефективності роботи камери – відеореєстратор не зможе захопити потік інформації від камери і обробити його. Якщо зараз у вас в наявності 5 камер, однак ви плануєте розширювати систему спостереження, візьміть реєстратор, який має вісім роз’ємів, на перспективу. Кількість допустимих каналів можна дізнатися, ознайомившись з позначенням на реєстраторі.
 6. Відповідність аудіоканальності. Як і у випадку з відеоканалами, реєстратор повинен мати необхідну кількість роз’ємів для передачі інформації аудіоформату. 
 7. Наявність тривожних каналів. Якщо система спостереження крім камери має і інші датчики, що передають сигнал на відеореєстратор, останній обов’язково повинен бути оснащений роз’ємом для трансляції інформації з додаткового каналу. При консультації з продавцем акцентуйте увагу на наявності тривожних каналів, так як вони є далеко не в кожному реєстраторі.
 8. Невідповідна роздільність камери. Навіть абсолютно однакові на вигляд камери можуть відрізнятися своїм внутрішнім наповненням, що, природно, несе зміни в їх роботі. Так, в залежності від потужності процесора один відеореєстратор здатний обробити інформаційний потік з камери відеоспостереження з роздільною здатністю 2 мегапікселя, а інший здатний впоратися і з зображенням, яке має 8 мегапікселів. 
 9. Можливість підтримувати необхідну кількість жорстких дисків. У питаннях про те, як вибрати відеореєстратор, це питання іноді не береться і дуже даремно. Деякі пристрої настільки малі, що не здатні вміщати більше одного жорсткого диска, але ж саме він і підтримує функціонал відеореєстратора. Так, наприклад, чим більший об’єм жорсткого диска, тим більше інформації може вмістити носій. Потужний відеореєстратор здатний підтримувати чотири жорсткі диски розміром до 12 терабайт, а значить може містити архіви довжиною в кілька місяців.
 10. Відео по темі:
 11. Відсутність інтелектуальних функцій. Досить часто клієнти підбирають відеореєстратори, спираючись лише на зовнішні дані, і зовсім не звертають увагу на додаткові функції, здатні підвищити ефективність приладу. До інтелектуальних здібностей реєстратора можна віднести розпізнавання облич, вторгнення в об’єкт, перетин ліній (подібна попередньої, проте існує якась межа, яку не можна перетинати, наближаючись до об’єкта), порушення фокуса і т. д. Стандартним відеореєстраторам не завжди притаманні такі функції, це слід враховувати при виборі.
 12. Відсутність підтримки PoE. Відеореєстратор, який має функцію PoE, здатний самостійно підтримувати певну кількість камер. Так, додаткові роз’єми PoE дозволяють передавати інформацію та живлення безпосередньо від самого відеореєстратора. Наявність додаткового роз’єму робить пристрій набагато зручніше для користування: заощаджує витрати додаткових блоків живлення, дозволяє використовувати IP-камери далеко від розеток. 
 13. Неправильно підібраний відеореєстратор під роботизовану камеру. Останні мають поворотні механізми і здатні охопити більшу територію для спостереження. Також вони можуть чітко розрізняти об’єкти навіть на великій відстані і в умовах поганої освітленості. Зображення, отримане з такої камери, можна суттєво збільшити, щоб розглянути важливі деталі зйомки. Звичайно, далеко не кожен відеореєстратор здатний підтримати таке обладнання. Відповідними будуть ті, які оснащені RS-485 портом. Такі відеореєстратори здатні управляти роботизованою відеокамерою. 
Відео по темі:

Всі перераховані вище фактори однаково важливі при виборі відеореєстратора. Допустивши одну з цих помилок, ви знизите результативність роботи відеореєстратора. У підсумку всі його корисні властивості можуть бути втрачені, очікуваний результат буде недосяжний.

Як вибрати якісний відеореєстратор

Як вибрати якісний відеореєстратор

Вподобаний пристрій може відповідати всім заявленим раніше вимогам, проте при цьому мати низьку якість. В першу чергу перевірте наявність гарантії і термін її дії. При заповненні гарантійного талона переконайтеся в правильності зазначеної інформації. На етапі ознайомлення з правилами гарантії перевірте наявність сервісного центру в вашому регіоні.

Відео по темі:

Перш ніж оплатити покупку, перевірте збіг характеристик, заявлених у документі. Це стосується всього важливого функціоналу, наявності роз’ємів, їх працездатності і т. д. Проконтролюйте також наявність серійного номера на корпусі відеореєстратора, це допоможе знайти інструкцію при її відсутності і забезпечити роботу гарантії.

Після покупки, не відходячи від місця придбання відеореєстратора, перевірте комплектацію і працездатність приладу.

Стаття по темі:
Як вибрати відеореєстратор?

Від чого ще варто утримуватися при виборі відеореєстратора, так це бажання заощадити на шкоду якості. Не варто купувати прилад через перекупників або б/у варіант, в такому випадку ви можете лише втратити свої гроші. Не замовляйте відеореєстратор на AliExpress, Joom і подібних до них майданчиках. Дешева китайська техніка не прослужить вам довго і може дати збій в самий невідповідний момент.

Ще один спосіб, яким не слід нехтувати при виборі відеореєстратора, – коментарі інших споживачів. Про хороший відеореєстратор відгуки зазвичай в надлишку, навіть невідомі моделі часто стають їх героями. Слід пам’ятати, що виробники можуть замовляти позитивні думки і тим самим вводити в оману клієнтів. Тому варто також почитати форуми, які спеціалізуються на відеоспостереженні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані