ТОП-5 недорогих антивандальних камер відеоспостереження

Переглянути все Відеоспостереження

Банк, підприємство, склад, магазин, автостоянка, котедж – від стабільної роботи камер спостереження на цих об’єктах залежить безпека людей і збереження майна. Список прикладів можна продовжувати нескінченно. Суть в іншому: камери потрібно захистити, так як зловмисники зазвичай знають про спостереження і роблять все, щоб вивести систему з ладу.

Тому на стратегічно важливих об’єктах і в місцях потенційно привабливих для зловмисників краще встановлювати антивандальні камери спостереження. Вони працюють так само, як і стандартні IP-камери, але при цьому захищені від ударів і інших механічних впливів.

Розглянемо базові критерії вибору такого обладнання і розповімо докладніше про п’ятірку кращих на наш погляд моделей.

Постріл в упор або удар каменем? Параметри вибору антивандальної камери

При виборі зверніть увагу на:

 • клас захисту IК;
 • пило-та вологозахист;
 • форм-фактор;
 • матеріал корпуса;
 • діапазон експлуатаційних температур;
 • роздільна здатність;
 • кадрову частоту.

Якщо говорити детальніше, то клас IК – це показник ступеня стійкості корпусу камери відеоспостереження до зовнішніх впливів. Тобто він показує, розіб’ється пристрій від першого ж удару якимось предметом (каменем, палицею і т.д.) або спокійно витримає його, а заодно зафіксує зловмисника.

Діапазон температур і форм-фактор демонструють, в яких умовах можна експлуатувати пристрій. Частота кадрів і роздільність – можливості камери відстежувати ситуацію, точно фіксувати порушників і передавати достовірну інформацію про те, що відбувається в live-режимі.

Залежно від ступеня захисту сучасні моделі антивандальних камер можуть витримувати:

 • удари різними тупими предметами;
 • температурні перепади;
 • вплив пилу (природного та виробничого);
 • прямий вплив опадів і високої вологості;
 • постріл з вогнепальної зброї.

Чим бити і як сильно: все, що потрібно знати про код IЧ

Якщо виробник камери відеоспостереження заявляє, що модель антивандальна, він повинен дати інформацію про показник IК. Вимоги до класифікації визначені міжнародним стандартом IEC 62262: 2002.

Код IК – це цифрова класифікація (від 0 до 10) ступенів захисту. Чим вище показник, тим краще захищена оболонка камери спостереження від механічних впливів.

Виробники беруть цифри не зі стелі: стандарт визначає методи випробувань корпусу з урахуванням різних варіантів дій (інтенсивності і сили ударів). Для прикладу: якщо вандалозащіта камери дорівнює IK08, такий пристрій витримає удар до 5 Дж. Це рівносильно падіння гирі вагою 1,7 кг з висоти 30 см.

Більшість сучасних антивандальних камер мають категорію ударостійкості IK10. Модель з цим класом витримує вплив в 20 Дж. Це еквівалентно падінню гирі вагою 5 кг з висоти 40 см. Загалом камера витримає сильного удару і збереже працездатність.

Є і більш захищені моделі: їх маркують як IK10 +. Деякі моделі з цієї категорії витримують удари з силою впливу в 50 Дж. Таке обладнання встановлюють в місцях, де зловмисники можуть мати потенційно простий доступ до камер (наприклад, низькі стелі в під’їздах).

Купола и сталь

Антивандальні камери відеоспостереження відрізняються міцними корпусами. Для їх виробництва зазвичай використовують листову сталь товщиною від 3 мм (як варіант – високоміцний пластик). Прозора частина виготовлена з ударостійкого скла або композитного пластика.

Форм-фактор теж має значення. Корпус 99% антивандальних камер відеоспостереження купольний. Його набагато складніше пошкодити каменем або збити палицею, неможливо зачепити і відірвати.

У мороз і під дощем: чи дійсно антивандальні камери такі стійкі?

У більшості випадків камери відеоспостереження встановлюють в прохідних місцях і на вулиці. Тому потрібний відповідний захист від вологи і пилу. Характеристику визначає клас IP: дві цифри позначають ступінь пило-та вологозахисту. Наприклад, IP65 – це повний захист від твердих частинок і струменів води. Модель такого класу підходить для вуличної експлуатації.

Зовнішнє обладнання повинно функціонувати в широкому температурному діапазоні, з урахуванням кліматичних умов регіону. Стандартне значення – від -40 °С до +60 °C зі ступенем вологості до 95%.

Ступінь захищеності всепогодної вандалозахищенної камери визначає також спосіб установки. Так, монтувати обладнання потрібно на кронштейни з герметичними кабельними вводами і використовувати захищені канали для кабелів.

Якщо камера розташована на відкритому повітрі, необхідно використовувати захисний козирок, так як сонце може засліпити об’єктив. Але зазвичай обладнання встановлюють під навісами.

Секрети крутої «картинки»

Логіка «вище роздільність – крутіше камера» не завжди виправдана. Є ситуації, коли переплата за «зайві» мегапікселі не виправдана. Наприклад, антивандальна камера в під’їзд на 2 або 4 МП цілком впорається з поставленим завданням. Висока деталізація (від 8 МП) важлива, наприклад, в касовій зоні банку: щоб фіксувати не тільки обличчя клієнтів, а й номінали купюр (і відслідковувати таким чином дії сторін).

Нарівні з роздільністю важлива і кадрова частота (fps). Це кількість кадрів, мінливих за фіксований проміжок часу. Чим більше кадрів за секунду – тим вище «плавність» зображення. Але в той же час відео буде займати більше місця на жорсткому диску. Оптимальне значення для камери спостереження – 12-18 кадрів в секунду. Більш високі показники актуальні, якщо потрібно фіксувати швидке пересування об’єктів: наприклад, номери проїжджаючих автомобілів.

Навіть вночі не сховаються

Якщо потрібно вести спостереження на великому об’єкті, доцільно вибрати камеру з ширококутним об’єктивом або модель з чотирма відеомодулями в одному корпусі. Устаткування забезпечить огляд на 180 і 360 градусів відповідно, і замінить поворотні моделі.

Якщо об’єкт погано освітлений, можливо, знадобиться тепловізійний антивандальний пристрій. Він не тільки забезпечить «видимість» в темряві, а й допоможе виявити зловмисників, які намагаються ховатися.

Камери з «мізками»: що вміють сучасні моделі

Захищений корпус – важлива характеристика. Але і «начинка» теж повинна забезпечувати антивандальний захист. Йдеться про аналітичні опції ряду моделей. Наприклад, вони фіксують вплив на оболонку, кабелі або оптичну частину і повідомляють про це на пост охорони. Якщо зловмисникові вдалося порушити мережу, деякі моделі переходять в автономний режим запису на карту пам’яті.

Для повної безпеки важливий не тільки антивандальний, але і програмний захист. У нашому блозі є статья про те, які паролі можна використовувати в системі відеоспостереження.

5 антивандальних камер відеоспостереження

Фахівці Pipl.ua підібрали п’ятірку відмінних моделей з різними характеристиками. Зверніть увагу: це не рейтинг від «гіршої» до «кращої» камері. Всі вони рівноцінні за якістю і успішно справляються зі своїми локальними завданнями.

Dahua Technology IPC-HDBW1435EP-W-S2 (2.8 мм)

Купольна IP-відеокамера на 4 МП з фреймрейтом 20-25 кадрів/с з ІЧ-підсвічуванням. Позиціонується як універсальне рішення для приватних і комерційних об’єктів. Може використовуватися як вулична камера і для контролю приміщень.

Купольна камера захищена металевим корпусом. Конструктивно передбачений слот для SD-карти пам’яті, захищений герметичною кришкою. Також є кнопка скидання.

Модель відрізняється високим динамічним діапазоном (DWDR). Це дає можливість отримувати високоякісне деталізоване зображення з чітким розпізнаванням освітлених і затемнених ділянок. Пристрій підтримує інтелектуальні smart-опції (IVS): вторгнення в зону, що охороняється і перетин лінії. Передбачена передача сигналу по Wi-Fi або автономний запис на карту пам’яті.

1/3″ сенсор моделі має чутливість 0.8872 Люкс. Фокусна відстань моторизованого об’єктива – 2.8 мм, кут огляду – 97° по горизонталі. Пристрій автоматично переходить на денний і нічний режими, має інфрачервоне підсвічування з дальністю до 30 м. Модель IPC-HDBW1435EP- W-S2 (2.8 мм) призначена для експлуатації в температурному діапазоні -30 °C – +50 °C. Камера відповідає IK10, IP67.

Це відмінне рішення для офісу і приватного будинку.

Про те, як вибрати систему відеоспостереження для дачі та котеджі, читайте в нашій статті.

Dahua Technology DH-HAC-HDW1400EMP-A (2.8 мм)

Компактна, проста і недорога відеокамера на 4 МП, яка працює за технологією HDCVI з одночасною передачею 4-х сигналів: відео, аудіо, живлення (по коаксіальному кабелю) і управління. До речі, передача аудіо – рідкість для HDCVI-камер.

Сигнал передається в live-режимі, на відстань до 700 м, без ґрунтовних втрат якості. Камеру позиціонують як оптимальну модель для переходу від аналогової системи спостереження до цифрової. Простіше кажучи, такі пристрої можна встановити на існуючу кабельну систему, значно заощадивши при монтажі.

У камері передбачене світлодіодне мікрокристалічне ІЧ підсвічування до 50 м. Завдяки smart-опціям якість чорно-білого зображення висока навіть в умовах поганого освітлення.

Модель має пило- та вологозахист на рівні IP67, тому може використовуватися як вулична. Температурні межі для експлуатації: -40 °C – +60 °С. 25-процентний захист від вхідної напруги дозволяє використовувати обладнання в умовах нестабільного живлення.

Це недорога антивандальна камера (ціна в межах 50 у.о.) в під’їзд, для дому та офісу. Зверніть увагу: у неї немає автономного режиму і функції передачі даних в хмару: для запису обов’язково потрібен відеореєстратор.

Hikvision DS-2CD2143G0-IS (4 мм)

Купольна IP-камера на 4 МП з ІЧ-підсвічуванням до 30 м і можливістю експлуатації в приміщенні, а також на вулиці. Модель в металевому корпусі доповнена колодкою для підключення зовнішніх аудіоджерел і охоронних сповіщувачів. Передбачений слот для microSD-карти пам’яті і кнопка скидання, захищені герметичною кришкою.

Модель підтримує широкий динамічний діапазон WDR (поліпшення якості відео в сутінках і вночі) і smart-опції (детекція обличчя, вторгнення в зону, що охороняється, перетин лінії).

Працює з трьома потоками. Має ступінь захисту IK10. Температурний діапазон експлуатації: -30 °C – +60 °C, захист корпусу – відповідно до IP67.

Варіанти експлуатації моделі: приватний будинок, офіс, територія підприємства.

Dahua Technology DH-IPC-HDBW2230EP-S-S2 (3.6 мм)

Недорога IP-камера на 2 МП зі швидкістю запису 25 кадрів/с і з ІЧ-підсвічуванням до 30 м. Компактний пристрій в купольному металевому корпусі, призначений для будинку, офісу, в під’їзд. Підходить для експлуатації в приміщенні і на вулиці.

Модель оснащена сенсором 1/2.7″ з чутливістю 0.005 Люкс. Фокусна відстань фіксованого об’єктива 3.6 мм, кут огляду – 91°. Режими «день» і «ніч» змінюються автоматично. Доступний автономний режим: запис на карту пам’яті до 256 ГБ. У камери нейтральний дизайн, тому вона буде органічно виглядати в будь-якому інтер’єрі і на будь-якому фасаді.

Hikvision DS-2CD1121-I (2.8 мм)

Доступна за ціною IP-камера в купольному металевому корпусі. Головна перевага – низька ціна при високому ступені захищеності. Це пристрій на 2 МП відрізняється 1/2.7″ сенсором і швидкістю запису 25 кадрів/с. Фокусна відстань об’єктива 2.8 мм, кут огляду – 114° по горизонталі. Передбачена детекція рухів і відправка тривожних push-повідомлень.

Автоматична зміна режимів «день» і «ніч» і ІЧ-підсвічування з дальністю до 30 м дозволяють використовувати пристрій для контролю в умовах поганої освітленості. Температурні межі для експлуатації: -30 °C – +60 °C, захист відповідає стандартам IP67 і IK10. Модель підійде для будинку, під’їзду, офісу і підприємства.

Захищеність відеокамери спостереження – ще один аргумент на користь безпеки об’єкта. Для вибору відповідної моделі ви завжди можете звернутися до компанії Pipl.ua. Ми допоможемо підібрати антивандальне обладнання з урахуванням ваших потреб і характеристик об’єкта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані