Як підключити кран 12В до сигналізації Ajax. Налаштування та сценарій роботи

Переглянути все Сигналізація Ajax

Сьогодні для попередження витоків води в житлових приміщеннях широко застосовуються пристрої сигналізації з автономним керуванням. Але для їх коректної роботи необхідно правильне підключення всіх вузлів і механізмів, а також налаштування програмного комплексу.

В цій статті ми розглянемо, як сигналізація Ajax може працювати в складі безперебійного блоку живлення і електромеханічного кульового крана, яким чином підключити ці блоки, а також правильно налаштувати їх для роботи один з одним.

Управляющий элемент системы Ajax Hub
Керуючий елемент системи Ajax Hub

Щоб додати кульові крани 12 В до системи безпеки компанії Аякс, зазвичай використовують реле, яке здійснює контроль за потоком води. Не менш важливим елементом в такому комплексі обладнання є джерело безперебійного живлення, оскільки сама система сигналізації працює на батарейках. Головне пристрій – хаб – оснащений вбудованим акумулятором, що дозволяє продовжити роботу системи без підключення до основної електричної мережі приблизно на 10 годин.

Электромеханические шаровые краны Gidrolock и Neptun
Електромеханічні кульові крани Gidrolock и Neptun

Слід відповідально підходити до встановлення подібного обладнання, оскільки від його правильної конфігурації залежить безпека вашого житла. Електромеханічний кульової кран підключається до системи безпеки Ajax в кілька етапів:

  1. Підключення джерела безперебійного живлення.
  2. Врізання крана в основну трубу, що знаходиться всередині будинку і подає воду в усі його частини.
  3. Додавання до існуючих комунікацій першорядних сегментів сигналізації Ajax.

Щоб виконати таке підключення, перш за все, знадобиться хаб – найважливіший концентратор сигналізації. Функціонуючи під управлінням мобільної програми, цей пристрій контролює роботу всього іншого приєднаного обладнання.

Бесперебойный источник питания с аккумулятором
Безперебійний блок живлення з акумулятором

Завдяки хабу захист від протікання здійснюється автоматично, без участі людини. Крім того, для роботи системи обов’язково потрібні датчики потопу. Їх призначення – реагувати на воду. Для цього на подібних пристроях передбачені спеціальні контакти. При попаданні на них води датчик потопу передасть відповідний сигнал-попередження на головний концентратор.

Датчик потопа Ajax LeaksProtect
Датчик затоплення Ajax LeaksProtect

Електромеханічні кульові крани – основна ланка майбутньої системи. Серед усіх можливих варіантів найкраще підбирати вироби марки Gidrolock або Neptun. Безперебійний блок, оснащений акумулятором, необхідний для приєднання всіх пристроїв, що працюють в єдиній системі антипотоп. Крім того, вам знадобиться реле від компанії Ajax, яке буде працювати як виконуючий прилад.

Реле охранной сигнализации Ajax WallSwitch
Реле охоронної сигналізації Ajax WallSwitch

Коли датчик потопу зафіксує воду, він подасть сигнал на хаб, який, в свою чергу, передасть його на реле, що управляє закриттям або відкриттям кульового крана. Для деяких каналів може знадобитися і додаткове реле, яке буде керувати кульовим краном за певним принципом.

Підготовка до роботи системи захисту від протікання води

Роботу по підключенню електромеханічного крана необхідно починати з приєднання його вихідної проводки. На коричневий провід зазвичай подається «плюс» з блоку безперебійного живлення. Чорний кабель відповідає за управління. Провід сірого кольору є заземлюючим. Коли на чорному проводі здійснюється заземлення, шаркран відкривається або закривається.

Подготовка к работе системы защиты от протечек воды 1

Головне, щоб на електромеханічний кульовий кран припадав один провід живлення 12 вольт і ще один – заземлення. Аналогічно підключаються коричневий і сірий проводи.

Подготовка к работе системы защиты от протечек воды 2

Щоб запустити підключену систему, необхідно натиснути на кнопку живлення хаба.

За допомогою додатка, на якому ви зареєструвалися, потрібно додати сам хаб за допомогою QR-коду. Коли концентратор запуститься, необхідно підключити живлення і кабель Ethernet. Потім потрібно додати в програму концентратор, придумавши йому будь-яке ім’я. Просканувавши QR-код, натискаємо на клавішу «Ок».

Добавление реле к охранной сигнализации

Датчик антипотоп додається в додаток сигналізації аналогічно: скануємо QR-код, при цьому добре натискаємо на пристрій і добиваємося, щоб загорівся індикатор. Оскільки детектор водонепроникний, кнопка в більшості відомих моделей об’єднана з корпусом, тому натискати її треба якомога сильніше. При цьому не варто боятися, що датчик поламається. Після цього залишається додати в програмний комплекс ролі, що дозволяють управляти перекриванням води. Тут необхідно зробити все по аналогії:

  1. Натиснути «Додати пристрій», але перед запуском слід подати на нього живлення від безперебійного блоку і перевірити, чи загорілася лампочка.
  2. Просканувати QR-код.
  3. Вибрати кімнату і натиснути кнопку «Ок» на самому пристрої.
Добавление устройств в сигнализацию Ajax

Якщо все зроблено правильно, то в результаті при натисканні на «мінус» регулюючий воду механізм буде закриватися, а при натисканні «Назад» – відкриватися.

При підключенні напруги 220 В система Аякс працює повністю незалежно, необхідно тільки налаштувати автоматичне перекривання водопостачання при появі води в контактах датчиків.

Налаштування датчика при використанні додаткового реле

Розглянемо варіант приєднання електромеханічного шаркрана з використанням додаткового реле. Воно потрібне в тому випадку, якщо в підключенні немає додаткових з’єднань «мінус».

Система захисту від протікання води включає кульовий кран, що підключається від безперебійника безпосередньо без можливості відключення. Але при цьому необхідно міняти «плюс». Тобто, ми спочатку подаємо на червоний провід «плюс», і в цьому випадку кран відкривається. Коли нам потрібно закрити його, ми повинні прибрати «плюс» з червоного проводу та подати його на зелений.

Практично завжди користувач має можливість додати ще один сигнал – або «плюс», або «мінус» – але не зможе його перемкнути, так як це не дозволяють зробити програмні налаштування обладнання. Для цього необхідно використовувати реле. Слід подавати сигнал на додатковий прилад, в якому при появі живлення «плюс» буде на одних контактах. При відсутності такого «плюс» буде з’являтися на іншому контакті. Таким чином здійснюється управління потоком води.

Після підключення датчика і реле слід перейти до етапу програмування.

Программирование антипотопа

Сигналізація Ajax включає опцію управління, встановлену в хабі системи, яка буде відповідати за перекриття води при її появі на контактах датчика. Така подія сигналізує про потоп в будинку або квартирі.

Щоб налагодити відповідний сценарій, потрібно зайти в налаштування нашого реле від компанії Аякс.

Тепер при зміні режиму охорони ми можемо налаштувати спрацьовування системи за розкладом або часу. При налаштуваннях за тривогою необхідно відзначити датчик в програмі, а також передбачити зміну положення реле. Тобто воно повинно або включатися, або вимикатися. Всі настройки потрібно здійснювати, спираючись на тип підключення реле. Далі буде потрібно вимикати кран, щоб він закрився правильно.

Після завершення налаштувань слід перевірити, чи коректно працює антипотоп Аякс.

Коли водопостачання просто відкрито, датчики не повинні реагувати. Але коли вода почне потрапляти на сам датчик, на хаб повинен надійти сигнал тривоги, що при правильних налаштуваннях викличе повне автоматичне припинення потоку води.

Сенс роботи системи антипотоп в тому, що коли з-за відкритого крана піде вода, то вона неодмінно буде розпізнана датчиком. Далі система реагує на таку подію, перекриваючи кран подачі води. В результаті безпеку квартири буде забезпечена навіть під час відсутності мешканців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані