Як вибрати систему відеоспостереження?

Переглянути все Відеоспостереження

Будучи професіоналами в сфері системи безпеки і засновуючи свої судження на досвіді роботи з клієнтами – відзначимо ряд факторів як підібрати потрібне обладнання для самих різних завдань.

Спершу, як і в усьому новому і невідомому необхідно з’ясувати з чого ж складається система відеоспостереження.

Першою складовою відеоспостереження є відеокамера– вона здебільшого вирішує якої якості картинку ми отримаємо в результаті зйомки. До питання якості відеозйомки ми повернемося трохи пізніше, а зараз розглянемо якими вони бувають. Камери діляться на купольні і циліндричні. Купольні встановлюються в основному в приміщеннях, матеріал – пластик і можуть бути як із захистом у вигляді металевого корпусу, так і без. Більш серйозну противандальний і захист від пилу, вологи має циліндрична, вулична камера, яка на відміну від купольної завжди оснащена металевим корпусом. За якість картинки відповідає фокусна відстань і кількість мегапікселів. Чим більше мегапікселів, тим краще картинка.

Детальніше: Як вибрати камеру відеоспостереження?

Наступним важливим пунктом є відеореєстратор. Він в процесі відеоспостереження отримує сигнал від камери обробляє і здійснює зберігання за допомогою жорсткого диска, обсяг якого залежить від поставленого завдання, закладеного виходячи з потреб клієнта. Також відеореєстратори можуть бути 4-канальні, 8-канальні, 16-канальні і більше (використовуються рідко). Кількість каналів відповідає за те скільки камер ми можемо підключити до відеореєстратора.

Детальніше: Як вибрати відеореєстратор?

3-тя необхідна складова – це кабель, який пов’язує всю систему воєдино. Він як і відеокамера відповідає за якість передачі зображення відео. Кабель можна розділити на два види. Це інтернет кабель «вита пара» і коаксіальний (антенний) кабель – буває як з одним провідником на сигнал, так і з двома провідниками на сигнал та живлення. На відміну від коаксіального кабелю, «вита пара» підходить до цифрових і цифрово-аналогових систем, коли коаксіальний тільки до цифро-аналогових.

Детальніше: 6 типів кабелів для камер відеоспостереження

Четверте і останнє, що нам знадобиться – це 

блок живлення . Він може бути звичайним, 12 вольтовим, який ніяк не зможе вберегти стабільність зйомки після раптового, незапланованого відключення світла. І може бути акумуляторним або безперебійним. Ось він і допоможе якийсь додатковий час утримати систему на плаву, до включення електрики.

Детальніше: Блоки живлення для відеоспостереження

Тепер нам належить з’ясувати найцікавіше, які завдання наша майбутня система відеоспостереження буде виконувати. Розглянемо 2 найбільш популярні випадки установки – це приватний будинок і територія торгової точки. Для будинку найбільш ефективними показують себе вуличні циліндричні камери з широким кутом огляду це 85 – 110 градусів, що дозволяє охопити найвіддаленіші ділянки, а фокусна розподільна здатність (2.8 – 3.6 мм) і кількість мегапікселів бажано мінімум від 2х Мп і вище допоможуть отримати досить якісну картинку. Ну а для магазинів і торгових точок переважно ставити камери купольного типу, для звичайної зйомки підійдуть камери з широким кутом огляду. Але якщо знадобиться зйомка якого-небудь об’єкта в детальному плані, як наприклад, прикасова зона з визначенням банкнот, сюди підійде камера з вузьким кутом огляду 35-15 градусів і фокусною відстанню 6 – 8 – 12 мм.

Наступним після визначення типу і функціоналу камери, на що необхідно звернути увагу, так це скільки зон спостереження нас буде влаштовувати, від цього безпосередньо залежить який відеореєстратор потрібно буде придбати. Якщо зони 4, то влаштує 4х канальний реєстратор, якщо 6 зон підійде 8ми канальний з умовою що в разі необхідності ми зможемо підключити ще 2 камери.

Ще один важливий момент в системі відеоспостереження є її стандарт. Стандарт може бути або цифрово-аналоговий або цифровий (айпі) – дорожчий, але і більш функціональний. Майбутнє і переваги у вигляді ефективної передачі сигналу, спрощеного живлення і кращої якості картинки на стороні цифрового стандарту. Любителі ж бюджетного варіанту, яким не настільки важливі перераховані вище переваги віддають свою перевагу цифрово-аналогового стандарту.

У висновку хотілося б сказати що стаття спрямована для допомоги у виборі системи відеоспостереження початківцям користувачам. Більш детальні й великі огляди і рекомендації дивіться і читайте у нас на сайті pipl.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані