Як вибрати PoE-комутатор для IP-відеоспостереження

Переглянути все Відеоспостереження

Бажаючи створити функціональну і ефективну систему відеоспостереження, потрібно звернути увагу не тільки на камери і відеореєстратор. Безперечно, це найбільш впізнавані і важливі пристрої, але є багато інших приладів, що вимагають уваги. PoE-комутатор – один з таких, тому далі ми розглянемо, навіщо він потрібен, як вибрати девайс і в чому його перевага над іншими пристроями.

Коротко про технології та пристрої мережі

Для початку варто розібратися в тому, що таке сама технологія PoE. Розшифрувавши абревіатуру, отримуємо англійське визначення “Power over Ethernet”. Тобто технологія передбачає передачу живлення на пристрої та їх обмін інформацією по одному кабелю – витій парі. Остання відома також як інтернет-провід або LAN-кабель, простими словами, це той самий провід, яким інтернет надходить до вашого роутеру.

LAN-кабель (витая пара)
LAN-кабель (витая пара)

PoE передбачає більш просту процедуру монтажу системи спостереження, мережевих точок доступу і інших пристроїв. Додаткові дроти виключені, адже і електрика, і інформація проходять по одному і тому ж кабелю.

Що до інфраструктури відеоспостереження, то вона включає в себе:

  1. Wi-Fi роутер. Приймає інтернет через порт WAN і віддає бездротовим способом або через LAN-входи. Деякі роутери підтримують технологію PoE на виходах, таким чином, служачи своєрідним блоком живлення для підключеної техніки. Але потрібно враховувати, яка напруга передає роутер і з яким може працювати кінцевий пристрій.
  2. IP-відеокамеру. Без неї система спостереження просто не буде існувати, адже вона фіксує все, що відбувається і транслює на сервера. Є моделі, які володіють інтелектуальною системою визначення об’єктів і фіксації загроз. Якщо ви вибираєте PoE-роутер, то повинні передбачити підтримку технології камерою, адже інакше вона не отримає живлення від розподільника інтернету.
  3. PoE-комутатор. Сполучна ланка між камерами і роутером, яке приймає інтернет, розподіляючи його разом з живленням на пристрої фіксації.
PoE-интерфейсы в коммутаторе
PoE-інтерфейси в комутаторі

При використанні тільки роутера і камер ви не отримаєте гарного результату, адже навіть якщо живлення і вистачить на всі гаджети, під підвищеними навантаженнями Wi-Fi передавач довго не пропрацює. Таким чином, PoE комутатор для відеоспостереження є спеціалізованим пристроєм, що дозволяє будувати масштабні мережі будь-якого рівня складності з гарантією ефективності.

Типи і переваги PoE-комутаторів

Складність самостійного підбору пристрою-посередника багато в чому пояснюється наявністю різних типів комутаторів. В основному відмінності стосуються кількості портів, від них же залежить і ціна, а також технічна начинка, адже чим більше пристроїв, що підключаються, тим вище повинна бути пропускна здатність каналів.

Как выглядит PoE-коммутатор
Внешний вид PoE-коммутатора

Як приклад візьмемо систему з чотирьох камер, одного відеореєстратора для керування пристроями і зберігання даних, а також роутера з інтернетом. Методом нехитрих підрахунків отримуємо 6 пристроїв, що підключаються, для чого підійде PoE свитч для камер на стільки ж слотів.

Необов’язково використовувати опцію подачі живлення на всі пристрої, ми можемо подати інтернет і живлення тільки на камери, а реєстратор живити вже від комутатора. Інтернет буде приходити і йти через останній, шостий порт. Тим самим ми розвантажимо PoE-гаджет, змушуючи його подавати живлення тільки на чотири камери, а роутер і відеореєстратор отримуватимуть тільки інтернет.

Деякі користувачі всерйоз відмовляються від комутаційного обладнання на користь блоків живлення, але є кілька мінусів такого рішення:

  • Велика кількість проводів. З блоками живлення виникає додатковий кабель, що служить тільки для передачі електроенергії. Інтернет передається окремим проводом, що призводить до “локшині” з магістралей.
  • Немає універсальності. Блок живлення зазвичай підбирається під конкретний набір обладнання. Якщо ви захочете збільшити кількість камер, наприклад, з трьох до шести, це обов’язково зажадає більшої кількості енергії. Доведеться купувати блок живлення з потрібним рівнем напруги, а це недешеве задоволення. При наявності PoE-комутатора, купленого якраз з прицілом на розширення системи спостереження, досить буде підключити додаткові дроти і продовжувати користуватися наглядом.
  • Відсутність режиму Extend. У комутаторах він відповідає за посилення напруги на певний слот і доведення живлення навіть на віддалені камери. Шукати точки живлення в місці установки відеокамер не доведеться, адже середня відстань в 150-200 метрів підтримується більшістю PoE-комутаторів і підходить як для офісів, так і квартир або приватних будинків.
Как выглядит PoE-инжектор
Зовнішній вигляд PoE-інжектора

Єдиний помітний мінус – складність підключення комутатора до ДБЖ, оскільки більшість безперебійників виробляють напругу 12В. PoE-техніка працює в діапазоні 48-54 Вольт, але можна підключити до джерела резервного живлення спеціальні перетворювачі, які доведуть вольтаж до нормального рівня.

Правила вибору PoE-комутатора

У відеоспостереження важлива кожна деталь, особливо якщо це комутатор, який об’єднує навколо себе всю техніку стеження. Конкретний вибір залежить від того, який бюджет був встановлений на всю систему відеоспостереження і скільки грошей залишилося після покупки першочергового обладнання.

Скажімо, вам необхідно побудувати систему з 16-ти камер відеоспостереження, одного відеореєстратора і підключити її до роутера. Бюджетний варіант передбачає покупку двох 8-портових комутаторів, камери підключаються через Switch з живленням по PoE. Але також у них є по два виходи: по одному виділяється для підключення до роутера, що залишилися використовуються для обміну інформацією з відеореєстратором.

PoE-тестер

Більш дорогий варіант передбачає покупку комутатора відразу на 16 слотів, таким чином всі камери будуть приєднані до одного пристрою, а виходів вистачить для з’єднання з реєстратором і роутером. В цілому різниця не принципова, в першу чергу по ефективності, адже все одно всі пристрої будуть об’єднані роутером в одній локальній мережі.

Важливо! Зверніть увагу на сам комутатор – на ринку продаються і звичайні пристрої без обміну інтернетом і живленням. Фактично вони тільки об’єднують обладнання в локальну мережу, але живлення і підключення до інтернету організовуються окремо.

PoE-комутатор – однозначно корисний гаджет як для професійних систем спостереження, так і аматорських домашніх мереж. У нашому магазині Pipl.ua ви не тільки знайдете безліч моделей комутаторів, але і зможете замовити їх установку або створення всієї системи відеоспостереження “під ключ”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані