Як вибрати відеоспостереження? 5 порад для новачків

Переглянути все Відеоспостереження

Відеоспостереження – це повноцінна охоронна система, а значить і підходити до вибору обладнання, яке буде встановлено на вашому об’єкті необхідно серйозно і з розумінням справи. Сьогодні ми познайомимо вас з 5-ю порадами, які не вирішать проблему вибору, але допоможуть вам визначитися з вектором, в якому потрібно рухатися при покупці камер відеоспостереження та інших компонентів.

Однак, в будь-якому випадку, перш, ніж зробити остаточний вибір, необхідно буде проконсультуватися з фахівцем або інженером, так як одним обладнанням справа не обмежується і потрібно його установка, а в цій сфері повно своїх тонкощів.

Отже, почнемо з загальних речей і перейде до частковостей.

1. Готовий комплект відеоспостереження або самостійна збірка

Якщо ви не готові витрачати час на вивчення докладних технічних характеристик камер відеоспостереження, відеореєстраторів та джерел живлення, то краще вибрати готовий комплект відеоспостереження. У чому переваги набору?

 • 100% сумісність обладнання за форматом і стандарту;
 • Всі необхідні компоненти в комплекті, в тому числі кабелі;
 • Великий вибір рішень, як для внутрішнього або вуличного відеоспостереження, так і для комбінованого;
 • Більш вигідна ціна в порівнянні з самостійною збіркою;

Єдиний компонент, який необхідно буде підібрати самостійно, це жорсткий диск, який буде потрібно для зберігання вашого відеоархіву, і, в залежності від його обсягу, вибрати відповідну ємність.

Також, у вас можуть бути нестандартні завдання, наприклад, одна вулична камера потребують більшої потужність ІЧ-підсвічування, особливого вирішення, або додаткового захисту, однак і це не проблема, – просто попросите менеджера або фахівця підготувати набір під ваші завдання.

Комплект відеоспостереження не завжди, і навіть не в більшості випадків, означає заводську коробку з обладнанням, так як кількість різних комбінацій може прагнути до нескінченності.

2. Роздільна здатність запису від 2 Мп до 5 Мп

Саме такий дозвіл камери відеоспостереження має ідеальне співвідношення за кількома параметрами:

 • Висока частота запису (швидкість). Частота 25 кадрів в секунду і вище забезпечує плавність відеозображення, без ривків, пригальмовування і артефактів. Камери більше 5 Мп рідко можуть дозволити собі подібну пропускну здатність і застосовуються там, де важливіше деталізація, ніж швидкість.

 • Деталізація. Залежно від ваших завдань, можуть знадобитися камери з різним дозволом відеозйомки. 2-мегапіксельні відеокамери гарні там, де важливий загальний огляд території для спостереження за об’єктом. 5-мегапіксельні камери знадобляться там, де потрібно розглянути дрібні деталі або прикмети – особи людей, гроші і так далі, тобто для ідентифікації.

 • Бюджет. Камери відеоспостереження вуличні і внутрішні в даному діапазоні записи впишуться практично в будь-який бюджет, через величезного асортименту. 2-5-мегапіксельні камери це найбільш поширена категорія, дозволом вище йде спеціалізоване професійне обладнання, а нижче – вже морально застаріле.

Звичайно, можна обійтися і зовсім простими моделями з вирішенням 1 або 1.3 мегапікселя, але ні про яку серйозну деталізації або захисту в цьому випадку, мова не йде. Такі моделі можна використовувати в якості моніторингу – за дітьми, хворими або тваринами.

3. Бренди відеоспостереження

Якщо при виборі побутової техніки або електроніки ми віддаємо перевагу брендам, орієнтуючись на їх популярність і бюджет, то в системах безпеки все набагато складніше. Тут лідери ринку мало або зовсім невідомі пересічному покупцеві. У вас вийде знайти камери відеоспостереження від Samsung, Sony, Panasonic або Bosch, але їх вартість буде далека від доступної, та й застосовуються вони лише в серйозних, комерційних проектах.

Що стосується лідерів ринку відеоспостереження та охорони України, то тут можна відзначити кілька виробників:

 • Dahua Technology – відомий китайський бренд з багаторічною історією виробництва.
 • Hikvision – ще один виробник з Китаю, не раз займає лідируючі позиції в світовому ТОПі виробників.
 • Partizan – популярний бренд доступного відеоспостереження.

Незважаючи на те, що практично всі популярні бренди на сьогоднішній день – китайські, їх якість відповідає кращим світовим стандартам і на їх базі побудовані системи безпеки в багатьох світових столицях, а також інфраструктурні об’єкти – вокзали, аеропорти, ТРЦ та інші. Також, дані виробники мають особливі лінійки вуличних і внутрішніх камер для хмарного відеоспостереження – у Dahua Technology це IMOU, а у Hikvision – Ezviz.

Китайські виробники зуміли не тільки домогтися високої якості, але і постійно вдосконалюють технології зображення і аналітики, вкладаючи величезні ресурси в розробку інтелектуальних систем.

4. Важливі функції

Сучасна внутрішня або зовнішня камера відеоспостереження – це не тільки якісний об’єктив і велика матриця, це повнофункціональний охоронний пристрій, яке повинно мати такі функції:

 • Інфрачервоне підсвічування для зйомки в темний час доби або в погано освітленому приміщенні. Залежно від розміру і площі об’єкта, краще вибирати камери відеоспостереження з дальністю дії підсвічування від 20 метрів і вище.

 • Функції BLC, HLC і DWR – улучшайзери відеозображення, що допомагають камери знімати при різного роду засвічення – задній або прямий, а також в сутінках, щоб уникнути появи цифрового шуму.

 • Детекция руху – ще одна корисна функція, яка дозволить не тільки швидко виявити об’єкт, що рухається в кадрі, а й заощадити місце на жорсткому диску або карті пам’яті. Наприклад, при її активації, камера буде проводити запис тільки в момент виявлення руху, ігноруючи статичне зображення. При цьому, настройки дозволяють включати також невеликі фрагменти, що передували появі руху.

Це лише базові технології, якими повинна володіти сучасна камера відеоспостереження, особливо вулична IP, але список функцій не повинен ним обмежуватися. Ви завжди зможете підібрати ту модель, яка максимально відповідає вашим вимогам і задачам.

5. Відеоспостереження і інтернет

Відеоспостереження через інтернет – один з найбільш трендових запитів в сфері безпеки сьогодні. Погодьтеся – рівень безпеки підвищується, коли ви можете не тільки керувати системою безпеки по телефону, але і миттєво отримувати на смартфон тривожні повідомлення про рух або спробу проникнення на ваш об’єкт.

Однак, повноцінне і якісне використання камери відеоспостереження через інтернет можливе лише за умови наявності якісного широкосмугового каналу. І якщо для 2-мегапіксельної камери можна обійтися порівняно невеликою швидкістю, то для моделей з дозволом вище потрібна виділена лінія – стаціонарна або стільниковий. Трохи спрощує завдання можливість відправки в мережу додаткового потоку з меншим дозволом, але наявність якісного покриття все одно, – справа принципова.

Також, багато виробників надають послугу хмарного зберігання відео – це зручно, просто, але не безкоштовно. Залежно від обраного тарифу, вартість хмарного відеоспостереження для однієї камери може починатися від 5-9 доларів в місяць.

Однак, це все одно дешевше, ніж купувати відеореєстратор з ємним жорстким диском, який обійдеться вам в десятки разів дорожче. Це лише п’ять основних моментів, на які варто звертати увагу при виборі внутрішньої або вуличної камери, системи відеоспостереження, ну а щоб підібрати ідеальну модель на 100% відповідає вашим вимогам та завданням – зверніться за телефонами, представленим на сайті або електронною поштою order@pipl.ua . Також, наші фахівці допоможуть не тільки підібрати, але і встановити все обладнання на вашому об’єкті, в найкоротші терміни і за доступною ціною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані