Які паролі не можна використовувати в системі безпеки?

Переглянути все Відеоспостереження

Щоб захистити свої дані і створити ефективну систему безпеки, важливо придумати для неї якісний пароль. 90% всіх користувачів не знають про правила і сподіваються на “авось”, в результаті втрачаючи доступ до своїх акаунтів і стаючи вразливіші перед зловмисниками. Фахівці Pipl.ua проаналізували ситуацію і розкажуть, які паролі популярні серед користувачів і як створити максимально безпечний код доступу.

Найпоширеніші паролі

Найпоширеніші паролі

Щорічно компанії по дата-безпеці збирають інформацію про найбільш використовуваних паролі і публікують їх. Всесвітній список найменш безпечних паролів виглядає так:

 • 123456
 • password
 • 123456789
 • 12345678
 • 12345
 • 111111
 • 1234567
 • sunshine
 • qwerty
 • iloveyou

Цей список показує, що багато користувачів відносяться до безпеки не дуже серйозно, вибираючи поширені паролі. Їх можна зламати грубим підбором, так званим “брутфорсом”, а якщо код використовується для декількох акаунтів – користувач одночасно ризикує залишитися без усіх профілів.

Якщо говорити про Росію й Україну, то список найбільш популярних, а тому ризикованих, паролів багато в чому збігається, і крім перерахованих вище комбінацій, можна згадати такі:

 • password1
 • gfhjkm
 • 1q2w3e4r5t6y
 • rossia (чи ukraine)
 • cyfqgth
 • habibufc
 • vputin
 • xuyxuy
 • eskander
 • brigada

Окремими рядками варто розмістити паролі, що представляють собою номери телефонів та дати народження, іноді зустрічаються і поєднання ПІБ, які досить просто підбираються. Зловмисники, намагаючись зламати акаунти від систем безпеки, перш за все намагаються стандартні і поширені паролі.

Як правило, їм це вдається, якщо код безпеки був обраний ненадійний, і користувач не турбувався його вигадуванням. Підсумком злому системи безпеки може бути її деактивация і, відповідно, зняття охорони з приміщення. Саме так діють великі зловмисники, які спеціалізуються на пограбуваннях і крадіжках з приміщень, що охороняються.

Правила вигадування пароля

Правила придумывания пароля

Інтернет-сайти в своїй більшості вимагають створення безпечного пароля доступу, який перевіряється на взломостойкость і складність. Але системи безпеки, код від яких повинен бути таким, що запам’ятовується, зазвичай не виробляють автоматичного контролю. Тому користувачі можуть вибрати будь-яку комбінацію, яка припаде до смаку.

Складний пароль знижує ризики злому аккаунта. Щоб його придумати, потрібно дотримуватися кількох правил:

 • використовувати не менше восьми символів;
 • складати пароль з малих і великих літер, які поєднуються з цифрами;
 • не використовувати особисті дані для коду доступу, особливо ім’я і прізвище, дату народження, номер телефону;
 • додавати спецсимволи, до яких відносяться тире, знаки питання й оклику, відсотки, інші знаки.

Головне правило – чим більше символів, тим краще для безпеки, адже навіть у разі грубого підбору на злом піде багато часу. А якщо ще і дотримати всі перераховані вище норми – не знаючи людини особисто, зробити злом буде неможливо.

Також фахівці з безпеки радять міняти пароль кожні кілька місяців, щоб виключити ймовірність перехоплення коду зловмисниками. До того ж не рекомендується записувати паролі на папері, адже їх можна викрасти, випадково побачити або сфотографувати. Таким чином, наскільки б складним не був пароль, всі старання по його вигадування і вдосконалення виявляться марними.

Максимум безпеки – використання двофакторної аутентифікації, яка все частіше впроваджується розробниками захисного ПЗ. Завдяки їй можна додатково прив’язати до аккаунту адреса електронної пошти або номер мобільного телефону, які будуть брати участь в процесі доступу до профілю. Навіть ввівши вірний пароль, зловмисник не зможе увійти з його допомогою, адже йому буде потрібний другий унікальний код.

Відсоток успішних зломів з двухфакторной аутентификацией стрімко знижується і досягає практично нуля. Тому про безпеку необхідно подбати заздалегідь, пропрацювавши всі можливі прийоми для ускладнення пароля.

Підсумки

Неправильно підібраний пароль може стати причиною втрати доступу до системи безпеки і навіть її злому, що відкриває шлях зловмисникам. Тому необхідно дотримуватися простих правил:

 • використовувати складні паролі з різним регістром літер, цифрами і спецсимволами, що утрудняють підбір;
 • застосовувати двухфакторную аутентифікацію при її наявності, щоб підтверджувати вхід телефоном або електронною поштою;
 • не допускати складання паролів з особистих даних, назв сервісів або списків поширених кодів.

Тільки таким чином можна домогтися від системи безпеки ефективності, з якою вона буде виконувати своє пряме призначення, захищаючи власність користувача. Існують навіть програми, що дозволяють перевірити надійність, якщо автоматичного контролю система не пропонує. Використовуючи AirSlax або Aircrack-ng, можна домогтися більшої безпеки, попередньо перевіривши обраний пароль перед введенням в налаштування захисної системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Допоможемо обрати товар
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкта, ми зможемо запропонувати вам кілька рішень з різними технічними характеристиками та бюджетами.

Крок 2. Виберіть тип відеоспостереження
Підказка.

Будь ласка, оберіть, де буде розташовані камери відеоспостереження – всередині приміщення, ззовні або і там, і там. Від цього залежать параметри корпусу і функціональність.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту (загальну або орієнтовну)
Підказка.

Площа об’єкту впливає на кількість та тип камер відеоспостереження, а також відеореєстратора та кількості витратних матеріалів.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

В залежності від типу об’єкту, ми підберемо класс обладнання та його функціональність.

Крок 2. Виберіть тип охорони
Підказка.

Тип охорони впливає на різновид і кількість датчиків – від крадіжок, нещасних випадків або комбінований захист.

Крок 3. Вкажіть бажану площу захисту
Підказка.

Площа об’єкта впливає на кількість та тип охоронних пристроїв – датчиків, ретрансляторів, тощо.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть кількість абонентів (квартир)
Підказка.

В залежності від кількості абонентів може знадобитися відповідна кількість панелей виклику або більш просунутий відеодомофон.

Крок 2. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від типу об’єкту залежить функціональність та клас захисту компонентів відеодомофону.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Від вибраних опцій та їх кількості залежить ціна на рекомендований домофон. Однак більшість сучасних моделей вже оснащено усіма необхідними функціями.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Вибраний тип об’єкта впливає на масштаб тепловізійної системи, а значить і на бюджет, функціональність та інтеграцію.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

Вимірювання температури може здійснюватися як за допомогою відеокамери, так і за допомогою сканерів обличчя. Поєднання систем зменшує похибки практично до нуля та збільшує функціональність системи безпеки.

Крок. 3. Виберіть опції
Підказка.

Кількість та тип опцій впливає на функціональність тепловізійної системи та її бюджет.

Ваші контактні дані
1Вибір кроку №1 2Вибір кроку №2 3Вибір кроку №3
Крок 1. Виберіть тип об'єкта
Підказка.

Від вибраного типу об’єкта залежить масштабність та функціональність мережевих пристроїв.

Крок 2. Виберіть систему
Підказка.

В залежності від типу системи, мережеве обладнання може мати різний функціонал та бюджет.

Крок 3. Виберіть опції
Підказка.

Опції та їх кількість можуть впливати на ціну мережевого обладнання та їх функціональність.

Ваші контактні дані