10 правил пожежної безпеки під час використання портативної зарядної станції
Цієї зими зарядні станції стали порятунком для багатьох жителів нашої країни. З її допомогою не тільки висвітлюються будинки та заряджаються гаджети, - багато хто використовує дані прилади як джерело живлення для насосів газових котлів та роботи іншої побутової техніки.
Однак через абсолютну новизну і простоту експлуатації, що здається, користувачі забувають, що мають справу з досить складним пристроєм. Через недотримання техніки безпеки, зарядна станція може принести не лише користь, а й спричинити пожежу. Імовірність цього мала, проте виключати її не можна.
У сьогоднішньому матеріалі ми хотіли б розповісти вам про 10 правил, дотримуючись яких ви знизите ризик виникнення пожежі через зарядну станцію практично до нуля. А ще продовжіть життя свого пристрою на максимально довгий термін, щоб завжди бути у теплі, на зв'язку та зі світлом!
Отже, ось ці нескладні 10 правил:
- Використовуйте лише оригінальні зарядні кабелі, які постачаються разом із пристроєм або схвалені виробником. Використання несумісних зарядних пристроїв та кабелів може призвести до перегріву та пошкодження батареї.
- Не залишайте зарядну станцію на зарядці довше, ніж потрібно. Тривале перезаряджання може спричинити ту саму проблему - перегрів та пошкодження акумуляторних батарей.
- Не зберігайте та не залишайте зарядну станцію у приміщеннях або місцях із високою температурою. Наприклад, це можуть бути прямі промені сонця або салон автомобіля у спеку.
- Не використовуйте зарядні станції поблизу відкритого джерела вогню. Наприклад, біля багаття на пікніку або печі/каміна в будинку.
- Не допускайте потрапляння зарядної станції у воду чи інші рідини. Ви використовуєте пристрій на відкритому повітрі і пішов дощ? Намагайтеся організувати надійний навіс, підняти станцію над рівнем землі або перенести в салон автомобіля.
- Не допускайте падіння зарядної станції на тверді поверхні – каміння, плитку, асфальт тощо. Переносьте станцію за ручку на корпусі або в сумці із міцних матеріалів.
- Якщо корпус, зарядні гнізда або розетки станції виглядають пошкодженими, не використовуйте її. Зверніться до сервісного центру або виробника для отримання довідкової інформації та подальших інструкцій.
- Зберігайте зарядну станцію у місцях, недоступних для дітей. Крім пожежної небезпеки, неправильне поводження зі станцією може призвести до травм та ураження електричним струмом.
- Зарядна станція починає диміти, виділяє запах горіння чи інші неприродні запахи? Негайно відключіть зарядку від мережі 220В, а також всі підключені до станції прилади. Викличте пожежну команду.
- Не допускайте попадання дрібних металевих предметів у зарядні гнізда станції. Це може призвести до короткого замикання та ураження електричним струмом.
Найбільш чутливими елементами зарядної станції є акумулятори. Тому вони найчастіше стають причиною несправностей. Найбільше акумулятори бояться механічних пошкоджень та перегріву. Хімічні реакції, що виникають внаслідок цих причин, можуть призвести до займання зарядної станції або навіть вибуху.
Крім того, необхідно пам'ятати, що дані пристрої розроблялися для періодичного використання. Наприклад, при виїзді на пікніки чи подорожі. Вони не мали на увазі цілодобової роботи з високими навантаженнями та підключенням великої кількості побутової техніки. Тому іноді потрібно давати відпочинок навіть зарядної станції.
Якщо у вас виникли питання щодо роботи даних пристроїв, і ви хочете вибрати оптимальну зарядну станцію для дому або подорожей, купуйте одну з моделей цієї категорії. Або зателефонуйте за номером, вказаним на сайті - наші менеджери допоможуть визначитися з найкращим рішенням!