4 типи стабілізаторів для відеоспостереження: огляд технологій
Часом виникає необхідність забезпечити захист самій системі безпеки, будь то домофон, сигналізація або відеоспостереження. Мається на увазі, звичайно, не напад, а незначні на перший погляд, але серйозні насправді проблеми. Це можуть бути скачки напруги в електричній мережі, які здатні пошкодити дороге устаткування зсередини.
Щоб уникнути подібних неприємностей було розроблено спеціальне обладнання. Називається воно стабілізатори напруги. Існує чотири види цих агрегатів:
- релейні;
- латерні;
- сімісторні;
- подвійного перетворення.
Кожен з варіантів має свої особливості, які роблять його більш вигідним і зручним в тих чи інших умовах застосування. Тому варто уважно розглянути їх будову і технічні характеристики.
Релейні стабілізатори
Зазначений вид стабілізаторів надзвичайно популярний серед власників квартир або невеликих заміських будинків. Їх часто використовують, щоб забезпечити стабільне живлення для відеоспостереження. Їх затребуваність пояснюється невисокою ціною і нескладною будовою.
Крім того, релейний стабілізатор відрізняється досить компактними розмірами і не потребує спеціального обслуговування. Він невибагливий і здатний виконувати свої функції в досить широкому діапазоні температур, тому ризик перегріву зводиться до мінімуму.
Незважаючи на те, що точно виставити напругу, яка може варіюватися в межах 210-230 В, вручну неможливо, а незначний шум при перемиканні реле може викликати деякі незручності, механізм відрізняється швидкодією. Це доступний варіант, що забезпечує безперебійну роботу побутової техніки та інших нескладних пристроїв.
Латерні стабілізатори
Такий вид приладу дуже схожий з релейними моделями як помірною ціною, так і будовою. Він також обладнаний трансформатором, однак основна відмінність полягає в наявності спеціальної голівки токознімача, що переміщається по самому трансформатору і гарантує точний контроль напруги в межах 1 – 2 В. Правда, через це трохи сповільнюється.
Латерні стабілізатори напруги – надійний і недорогий варіант захисту від неприємних перепадів напруги, проте через постійне обертання елемента токознімача деталі швидко зношуються і апарат вимагає додаткового технічного обслуговування.
Сімісторні стабілізатори
Подібне обладнання вважається найбільш надійним. Воно здатне підтримувати правильне живлення для камер відеоспостереження будь-якого типу відповідно до вимог при найбільших коливаннях напруги в електромережі.
Така якість досягається завдяки використанню спеціального мікропроцесора контрольної плати, що відслідковує рівні вхідної і вихідної напруги для створення оптимальних умов роботи в різних умовах.
Єдиним недоліком таких пристроїв виступає їх вартість. Велика кількість складної електроніки вимагає серйозних витрат. Однак результат того вартий.
Стабілізатори подвійного перетворення
Це найдорожчі типи стабілізаторів з існуючих сьогодні. Їх основним призначенням є забезпечення безпечної роботи з високочутливої технікою. Будь-який рівень і якість напруги в мережі прилад спочатку перетворює в постійний струм, а вже після цього видає результат в 50 Гц і 220 В. Це ідеальний варіант, щоб забезпечити надійне живлення для відеоспостереження з великою кількістю тонкої і складної техніки.
Стабілізатори з функцією подвійного перетворення не вимагають особливого обслуговування і здатні вірно служити близько десятка років. Потужність таких приладів може складати від 1 до 11 кіловат.