Інструкція з підключення та налаштування Ajax Siren
Сирена – це додатковий пристрій системи безпеки, який видає гучний звуковий сигнал при спрацьовуванні тривоги. Компанія Ajax випускає два типи таких сповіщувачів:
Ajax HomeSiren – для використання всередині приміщень;
Ajax StreetSiren для установки з зовнішньої сторони будівлі;
Вони є бездротовими, і підключаються до системи шляхом сканування QR-коду через додаток Ajax Security System в меню «Додати пристрій». Ця процедура «прив’язує» сирену до централі, яка може перебувати на відстані до 2 км.
Також реєстрація в програмі дає можливість користувачу дистанційно керувати її роботою з екрану мобільного телефону. Через контекстне меню можна:
- віддалено вмикати / вимикати звук;
- перевіряти і змінювати рівень гучності;
- задавати тривалість звукового сигналу (від 3 секунд до 3 хвилин);
- підключати сирену до окремих датчиків або груп пристроїв;
- налаштовувати час роботи;
- стежити за рівнем живлення і якістю зв’язку з хабом;
- контролювати працездатність сирен;
- миттєво отримувати сповіщення про спрацювання, а також спроби демонтажу або злому.
Чим відрізняються внутрішня і зовнішня сирени?
Габарити. Вулична виконана в форматі 20х20х5 см, вага 502 грам., Домашня майже в три рази менше – її розміри 7,5 х7,6х2,7 см, вага 97 грам.
Гучність. Зовнішня сирена більш потужна (до 113 дБ), внутрішня працює тихіше (до 105 дБ). Рівень гучності кожної з них легко протестувати і налаштувати через смартфон.
Діапазон температур. StreetSiren може працювати в умовах від -20 ° до + 70 ° С, вологості до 95%. Для HomeSiren ці показники становлять від -10 ° до + 40 ° С, вологість до 75%
Живлення. Домашня функціонує автономно від двох попередньо встановлених батарейок CR123A (термін служби без заміни – до 5 років). У зовнішній таких елементів цілих 4, але з метою економії заряду є можливість підключити живлення від акумулятора або мережі 12 В. Потужність її енергоспоживання – 13,5 Вт.
Світловий ефект. У корпус зовнішньої сирени вбудовані діоди червоного кольору, які включаються одночасно зі звуковим сигналом, залучаючи ще більше увагу з боку перехожих і сусідів. Ця функція особливо корисна в темний період доби – вона допомагає помітити, де саме відбувається вторгнення.
Як підключається контрольний діод?
Під монтажним кронштейном внутрішньої сирени є роз’єм для підключення проводу з діодом, який можна вивести на вулицю, або розташувати біля вхідних дверей в коридорі. Ця невелика лампочка дозволяє бачити, чи поставлений об’єкт під охорону, чи ні. Такий діод, разом з необхідним комплектом кріплень, необхідно буде придбати окремо.
Безперервне свічення дає зрозуміти, що сигналізація включена і вся система працює справно. Миготіння діода зазвичай відбувається в момент постановки / зняття, а також при надходженні сигналів тривоги від одного або декількох датчиків. Відсутність світіння говорить про те, що об’єкт в даний момент часу не охороняється.