Переваги оптичного кабелю для систем відеоспостереження
Канали передачі інформації важливі для систем безпеки, оскільки здебільшого від них залежить, наскільки коректно і якісно буде працювати відеоспостереження. Якщо ви вибираєте кабель для систем відеоспостереження, рекомендуємо звернути увагу на оптичний кабель, який має масу переваг. Далі ми поговоримо про плюси зазначеного розхідника і розповімо, що необхідно для його роботи.
Особливості оптоволокна
Перш за все, використання старої доброї кручений пари, що представляє собою звичайний мідний дріт, не завжди можливо і виправдано. Справа в тому, що він має обмеження по дальності передачі інформації – близько 100 метрів. Але кабельні траси дуже часто будуються на більш значні відстані, скажімо, на кілометр або десятки кілометрів.
В такому випадку на допомогу приходить волоконно-оптичний кабель, який поділяється на кілька різновидів. Сама конструкція завжди однакова – зверху знаходиться ізоляція, що захищає дроти всередині. Вони також можуть бути різними за матеріалом виготовлення. Таким чином, ми виділяємо наступні види:
- З склопластикової серцевиною – такий кабель не боїться сильних коливань потужності електрики.
- З двома додатковими мідними жилами – завдяки такій розробці можна передавати і інформацію, і живлення на великі відстані. Це потрібно, якщо ви хочете створити великі системи стеження на далекі відстані.
- З бронею – крім верхньої ізоляції, проводу захищені спеціальною залізною трубкою, яка виконує функцію броні. Це шикарний варіант для прокладки на полях і в кабельних каналізаціях, адже навіть випадково його не можна пошкодити.
Таким чином, ви можете використовувати оптичний кабель на великих відстанях і уникнути втрат швидкості, збоїв і незручностей. При цьому він відмінно працює в домашніх умовах, будучи більш надійним варіантом, ніж мідний провід.
Плюси і мінуси оптичного кабелю
Оптичний кабель має як свої плюси, так і мінуси, але, по суті, це наступне покоління, яке виграє у кручений пари за рахунок аналізу та усунення недоробок. У списку переваг ми можемо виділити:
- Робота на великих відстанях. Ми вже згадали це раніше, тому не будемо зупинятися на ньому знову. Скажемо тільки, що свої глобальні мережі провайдери тягнуть саме оптоволокном.
- Висока швидкість передачі інформації. Кабель для камер відеоспостереження повинен пропускати інформацію вкрай швидко, і оптоволокно це забезпечує. Ви цілком можете домогтися потоку до 100 Гбіт в секунду, особливо якщо замовите монтаж та налагодження мережі у професіоналів Pipl.ua.
- Захищеність від електромагнітних наведень. Абсолютно не важливо, є поруч з оптоволокном силові кабелі чи ні – жодних перешкод не виникне. Саме тому оптоволокно прокладають навіть на опорах електропередач і разом з іншими проводами під землею. Мабуть, варто сказати і про те, що гроза і навіть удар блискавки поруч з проводом йому не зашкодить (за умови заземлення), в той час як у випадку з кручений парою цілком може погоріти обладнання.
У Pipl.ua ми найчастіше застосовуємо склопластикові кабелі для відеоспостереження, які максимально захищені від наведень і перешкод. У них немає металевих деталей, які могли б хоча б мінімально постраждати, і навіть заземлення в цьому випадку не буде потрібно. При цьому він боїться згинів, оскільки легко переломлюється – це один з мінусів.
У список недоліків слід додати і те, що для з’єднання, а також закінчення кабелю потрібно застосовувати спеціальне зварювальне обладнання. Для тих, кому потрібен обмежений метраж, продаються готові бухти з патчкордами, їх потрібно тільки кинути з пункту в пункт і під’єднати до техніки.
Використання оптоволокна з кручений парою
Досить часто бувають ситуації, коли довгу трасу потрібно прокласти з оптоволокна, але на одному з об’єктів діє тільки кручена пара. Перекладання мідних проводок не завжди є виправданою і взагалі можливою, тому об’єднати два типи кабелів допоможе медіаконвертер.
Фактично це коробочка, в яку заходить оптоволокно і передає інформацію вже на виту пару, а далі на обладнання. Кабель відеоспостереження при цьому не вимагає спеціального роз’єму і цілком може застосовуватися самий звичайний мережевий патчкорд.
Певною альтернативою може бути SFP-модуль, який вставляється прямо в обладнання і декодує сигнал безпосередньо. Правда, для цього потрібно, щоб техніка підтримувала SFP-стандарт і мала відповідний роз’єм, але плюс в тому, що вам не потрібно переживати про живлення і розташуванні коробки.
Таким чином, оптоволокно – це надійний і високошвидкісний канал передачі інформації, який захищений від електромагнітних перешкод і не втрачає швидкість навіть на великих відстанях. Ви знайдете волоконно-оптичний кабель і все, що потрібно для прокладки трас, в Pipl.ua, а якщо не знайдете – звертайтеся, ми допоможемо в цьому.