Стандарти передачі живлення в комутаторах: PoE, HiPoE, ePoE
Бажаючи організувати якісне відеоспостереження, необхідно серйозно зануритися в питання підключення живлення. До 2003 року, щоб передавати і дані, і енергію, доводилося будувати різні магістралі та працювати з пучком проводів. Але саме тоді з’явилася технологія PoE, яка надала можливість одним кабелем передавати і відеосигнал, і живлення. Але з тих пір вона розвинулася і стала зручнішою, тому варто розібратися, що зараз пропонує ринок.
PoE, HiPoE, ePoE і інші сучасні технології для відеоспостереження
Вибираючи мережеве відеоспостереження, користувачі мають сьогодні великий вибір різноманітних технологій підключення, в тому числі PoE і всілякі її варіації. Вони відрізняються дальністю дії, і що найголовніше – потужністю, адже різні пристрої спостереження можуть вимагати різного об’єму енергії.
Серед використовуваних на даний момент зустрічаються:
- PoE. Найперша технологія, яка запропонувала користувачам підключення камер спостереження з потребою в енергетичній потужності 15-18 Вт. Дальність передачі інформації і електроенергії обмежується 100 метрами, що є стандартним показником.
- HiPoE. У цьому випадку потужність підвищується до 25.5 Вт, хоча вдається підключати і камери з потребою в 30 Вт, які будуть відмінно працювати. Таке споживання енергії потрібно для роботизованих і поворотних камер, які оснащені власним механізмом для обертання. Також потужність буде потрібна і для організації допоміжного підігріву для зовнішніх камер.
- Super Hi-PoE. Модифікована версія попередньої технології, що відрізняється ще більш збільшеною потужністю. У цьому випадку на обладнання подається до 60 Вт, цього обсягу точно вистачить навіть для кількох камер.
- Extend. Це не зовсім технологія, скоріше функція, яка дозволяє без повторювачів і перетворювачів побудувати магістраль довжиною до 250 метрів. Вона позначається написом безпосередньо на порту, який обладнаний такою можливістю, тому слід підбирати відповідне обладнання.
- ePoE. Найсучасніший стандарт, запроваджений в обладнання від Dahua Technology. Живлення і відеосигнал тут можуть бути проведені на відстань до 800 метрів, що є рекордом. Більше не потрібно користуватися перетворювачами і передавачами, докуповуючи додаткові блоки живлення. Все максимально просто, а дальності технології вистачить навіть для виробничих приміщень з їх площами.
Оскільки технології постійно вдосконалюються, то вже незабаром можна очікувати чергового оновлення, після якого стандарти стануть ще більш ефективними. Режим живлення не передбачає перебоїв і тому обладнання забезпечує максимальну безпеку, навіть якщо необхідно охопити великі площі.
Яка технологія живлення і передачі сигналу краще?
Вибір конкретної технології комунікації залежить від потреб користувача, але зрозуміло, що PoE стандартного типу підійде тільки для найпростіших камер, які підключаються окремо. Для високоякісного спостережного обладнання ідеальним буде Super Hi-PoE, якого точно вистачить на кращі камери з обігрівом і роботизованим приводом.
Таким чином, варто відштовхуватися від:
- необхідного споживання енергії для камер і всього супутнього обладнання;
- довжини ліній, яку слід створити для відеообладнання;
- наявного обладнання (комутатори та камери);
- сили струму, з якою працює техніка.
Тільки таким чином вдасться домогтися від системи безпеки максимальної віддачі і перетворити її в ефективну, а найголовніше, стабільну мережу. Іноді дійсно буде дешевше і продуктивніше використовувати подовжувачі, якщо питання компактності і простоти не є пріоритетним.
Особливості розрахунку потужності
Щоб техніка для спостереження працювала стабільно – так, як це задумано виробником, їй потрібно забезпечити достатню подачу енергії. Для початку слід вивчити специфікації пристроїв, а також скласти розрахунки за загальним обсягом споживання. Виходячи з останнього параметра, потрібно вибрати пристрій живлення, адже при неправильному розрахунку камера може показувати зображення зі збоями і періодично відключатися.
Також не завадить продумати використання додаткових функцій відеокамер, наприклад, пристрій може споживати близько 8 Вт в стандартному режимі. Якщо ж включити нічну підсвітку, то витрата підвищиться до 12-ти Вт, а підігрівач збільшить споживання до 26 Вт. Це означає, що стандартного PoE вже не вистачить, тому потрібно вибирати IP відеокамери з підключенням через HiPoE – це дасть найкращий результат. При організації системи мережевого відеоспостереження важливо вибрати перевірену і ефективну технологію комунікацій, якій є PoE і її модифікації. Це дозволить забезпечити гарну передачу сигналу і достатню електроживлення, а все необхідне забезпечить магазин Pipl.ua, в якому можна знайти все обладнання для створення повноцінної системи безпеки.