Starlink та зарядні станції: розраховуємо час роботи
Одним із найнеприємніших наслідків блекауту та планових відключень електроенергії є відсутність інтернету та стільникового зв'язку. І якщо у квартирі ця проблема не так гостро відчувається, то у місцях, де зв'язок вкрай важливий – на фронті, у лікарнях, банках, офісах та інших установах – без нього ніяк.
Вирішенням цієї проблеми може стати Starlink – супутникова система передачі даних та зарядна станція – про них ми вже не раз писали у статтях на сайті та знімали відео на нашому YouTube-каналі.
Синергія цих пристроїв допоможе залишатися на зв'язку у критичних ситуаціях та забезпечити бездротовим інтернетом велику кількість абонентів. Сьогодні ми будемо тестувати 4 зарядні станції різної ємності, щоб ви могли підібрати оптимальне рішення для ваших завдань та потреб.
Starlink та EcoFlow River Pro
EcoFlow RIVER Pro – найменш ємна зарядна станція з нашого списку, її заряд становить 720 Вт·год, проте навіть такої ємності достатньо, щоб живити Starlink трохи більше 14 годин.
Необхідно враховувати, що модем та антена у звичайному режимі споживає близько 50-75 Вт, і може змінюватися при автоналаштуванні для пошуку супутників, особливо, якщо старлінк знаходиться в умовах щільної забудови, наприклад, у місті.
Starlink та AlphaESS BLACKBEE 1000
AlphaESS BLACKBEE 1000 - друга за ємністю зарядна станція з нашого списку - 1036 Вт·год.
Таке значення дозволяє працювати старлінку в автономному режимі більше 20 годин, що в умовах планових відключень більш ніж достатньо. Крім антени, можна буде і ноутбук зарядити, і кілька смартфонів.
Starlink та EcoFlow Delta
EcoFlow Delta - це "важка артилерія" в сімействі зарядних станцій, її ємність складає 1260 Вт·год - вистачить для короткострокового автономного живлення невеликої квартири.
Такої ємності достатньо для живлення старлінка 30+ годин, що дозволить залишатися на зв'язку більше доби, навіть якщо підключити до станції додаткові пристрої, наприклад, зарядити ноутбук чи телефон.
Starlink та Zendure SuperBase Pro 1500
Ну і чемпіон сьогоднішнього огляду – зарядна станція Zendure SuperBase Pro 1500 з ємністю майже півтора кіловати – 1440 Вт·год.
У стандартному режимі, за такої ємності, Старлінк зможе пропрацювати близько 35-40 годин або навіть більше. Чого цілком достатньо для автономної роботи невеликого офісу, з можливістю заряджання портативних гаджетів або іншого важливого обладнання.
Що в результаті
Ще раз акцентуємо увагу на тому, що тривалість роботи комплекту Starlink може змінюватись, а цифри споживання залежать від умов експлуатації, включаючи температуру навколишнього середовища або режим пошуку ступників.
Зрозуміло, що це рішення складно назвати бюджетним - за комплект обладнання для супутникового інтернету доведеться заплатити близько 800 у.о. (Необхідно враховувати також абонентську плату близько 75 у.о. на місяць на кінець січня 2023 року), плюс близько 1000 у.о. коштуватиме зарядна станція – для середньостатистичного українця практично непідйомна сума в умовах війни.
Однак, невеликий офіс, пункт обігріву, штаб чи інша важлива організація цілком може дозволити собі це обладнання з огляду на проблеми подачі електроенергії.
Нагадуємо, що всі зарядні станції, представлені в цій статті, можна придбати у нашому інтернет-магазині. А переглянути докладні огляди на кожну з них або відеоверсію цього матеріалу ви можете на нашому YouTube-каналі.