Технології AcuSence, WizSence, ColorVu, Full-color, DarkFighter, Starlight
Чимало користувачів цікавить, як правильно підібрати обладнання для системи сучасного відеоспостереження? Який функціонал корисний, а від чого можна без шкоди відмовитися? Що позначають "незрозумілі" терміни типу AcuSence, WizSence, ColorVu, Full-Color, DarkFighter, Starlight? Чи варто переплачувати обладнання з такими позначеннями?
Давайте розбиратися разом - коротко і сутнісно. Почнемо з того, що, як відомо, у наш час можна спостерігати стрімкий розвиток технологій у багатьох галузях. Системи відеоспостереження не залишилися осторонь прогресу, що викликає у користувачів безліч питань.
Для недосвідченого покупця часом буває не зовсім очевидно і зрозуміло, наскільки дійсно важливими є ті чи інші можливості, про які заявляють виробники. Що означають практично нові технології? Чи достатньо можливостей обладнання, яке було випущено рік, два, п'ять років тому?
Ця інформація допоможе вам зробити правильний вибір у підборі обладнання для системи відеоспостереження. Крім того, завжди корисно бути в курсі тих можливостей, які нам пропонують відомі сучасні виробники обладнання систем відеоспостереження.
Технології AcuSence та WizSence
Відразу хотілося б відзначити, що у більшості випадків можна спостерігати деякі подібності у реалізації і навіть у назвах певних технологій. За прикладом далеко ходити не треба: візьмемо хоча б AcuSence і WizSence.
Схожість у написанні не випадкова: ці технології дуже схожі за своєю сутністю та можливостями, а різниця лише в тому, що «належать» вони різним компаніям. Технологія AcuSence була розроблена відомим китайським виробником компанією Hikvision, тоді як WizSence – це розробка іншого не менш шанованого бренду Dahua.
Отже, що ж очікувати користувачеві, який придбав обладнання з вказаними вище технологічними рішеннями? AcuSence від компанії Hikvision, як WizSence від бренду Dahua – це технології на основі штучного інтелекту.
Вони дозволяють зменшити кількість помилкових спрацьовувань камери, що точно визначає тип об'єктів у кадрі. Наприклад, якщо це людина або транспорт, користувач може встановити чіткі правила визначення тривожних подій, створюючи зони, в яких буде фіксуватися рух.
Причому є можливість вказати момент увімкнення та вимкнення - коли об'єкт входить у створену зону або коли покидає її. Також можна контролювати перетин умовної лінії, причому знову ж таки в конкретно зазначеному напрямку. Все це задається і виставляється в установках вашої камери або відеореєстратора.
Вищеописані можливості дозволяють зосередитись виключно на важливих моментах при моніторингу ситуації на об'єкті. Крім того, вони значно спрощують роботу з відеоархівом та пошуком конкретних подій на запису відео.
Технології Starlight та DarkFighter
Технології Starlight від компанії Dahua та DarkFighter від Hikvision відносяться до можливостей зйомки камери у нічному режимі. За тих самих умов освітлення моделі відеокамер з технологією Starlight і DarkFighter переключаються в чорно-білий режим роботи значно пізніше стандартних камер.
Подібний функціонал дозволяє камері не використовувати інфрачервоне підсвічування в умовах мінімального освітлення, що, в свою чергу, збільшує відстань максимальної видимості. Нагадаємо: якщо у камери звичайне інфрачервоне підсвічування це, як правило, 20-30 метрів огляду, який видається у повнокольоровій картинці гарної чіткості.
Дані можливості у сучасних систем відеоспостереження є досить важливими - це дозволяє, наприклад, зафіксувати колір машини, відтінок волосся або колір одягу порушника. Також вимкнене інфрачервоне підсвічування виключає можливість засвічення довколишніх об'єктів.
Важливою перевагою використання подібних технологій є економія електроенергії, що споживається інфрачервоним підсвічуванням. При побудові розгалужених та складних за своєю структурою систем відеоспостереження цей момент може вирішальне значення.
І ще трохи інформації про інфрачервоне підсвічування. Технології EXIR (скорочено від extra infrared) зустрічаються як у камерах Dahua, так і в обладнанні Hikvision. Вони забезпечують більш рівномірне підсвічування на набагато більшій відстані.
Досягається такий результат за рахунок використання ефективніших світловипромінюючих елементів та лінз незвичайної прямокутної форми.
Технології ColorVu та Full-color
Камери відеоспостереження з цими технологіями використовують додатково видиме освітлення для передачі яскравих кольорових відеозображень навіть уночі. По факту з цією технологією ми отримуємо повнокольорове та чітке зображення у цілодобовому режимі.
Це не тільки робить систему відеоспостереження більш інформативною, а й позитивно позначається на роботі інтелектуальних функцій обладнання – наприклад, для розпізнавання об'єктів або для ідентифікації людини.
Окремо варто виділити таку категорію, як тепловізійні камери, які є в лінійках Heat Pro компанії Hikvision і в серіях Eureka від виробника Dahua. Даний тип камер здатний з високою точністю виявити наявність відкритого полум'я або, за необхідності, зафіксувати об'єкт з температурою вище за певну межу.
Варто відзначити, що такі тепловізійні камери не потребують додаткового підсвічування навіть у повній темряві, що робить їх менш помітними у системах потайного відеоспостереження.
Також хотілося б відзначити серію камер TiOC від Dahua, яка останнім часом згадується досить часто. Це не дивно, адже дані пристрої, по суті, мають всі вищеописані можливості.
Камери TiOC – це:
- повнокольорове зображення у цілодобовому режимі;
- інтелектуальні функції;
- мінімізація хибних спрацьовувань;
- система активного стримування (сирена, стробоскоп).
У своїй категорії вони по праву вважаються одними з найкращих у співвідношенні ціни, функціональності та якості.
Резюме
Як ви могли переконатися, зовсім не складно розібратися в призначенні тієї чи іншої технології, що дозволяє набагато легше визначитися з вибором відповідного за своїми параметрами та можливостями обладнання. Це не тільки заощаджує ваші засоби, а й дозволяє гарантувати необхідний рівень безпеки при формуванні системи відеоспостереження.