Відеоспостереження своїми руками: інструменти для інсталяції
У наш час відеоспостереження вже не є чимось особливим. Воно застосовується не тільки в пожежних або поліцейських службах, а й приватних домоволодіннях. В останньому випадку не потрібні спеціальні комп’ютери і складне устаткування. Досить пари звичайних камер, щоб спостерігати за роботою нянечок, прибиральниць, дітей або домашніх вихованців.
Перш за все, перед тим як почати монтаж відеоспостереження, необхідно зрозуміти, з яких обов’язкових елементів складається зазначена система. Сюди відносяться:
- відеокамера – для запису зображення з подальшою трансляцією відеосигналу на оброблювальний пристрій за допомогою дротового або бездротового зв’язку;
- відеореєстратор – пристрій для обробки отриманих даних, виведення їх на монітор і збереження в архіві;
- монітор – пристрій, необхідний для відображення одержуваної інформації з камер і перегляду вже існуючого архіву;
- блок живлення – вузол, який контролює безперебійне живлення камер незалежно від їх типу.
Окреме застосування таких пристроїв недоцільно, оскільки в значній мірі обмежує можливості користувача.
При встановленні власної системи спостереження працювати доведеться не тільки руками, але і головою. Частина користувачів намагається полегшити собі підбір спорядження за рахунок покупки вже готового комплекту обладнання. Звичайно, це в деякій мірі дозволяє заощадити, а також вирішити проблему з сумісністю пристроїв. Але уважне вивчення обраного набору і його характеристик буде не зайвим.
Процес встановлення системи домашнього відеоспостереження
Встановлення відеоспостереження в домашніх умовах не таке складне, як може здатися на перший погляд. Для налагодження особистої системи найкраще скористатися IP-камерами – сучасними електронними пристроями, що забезпечують передачу відеопотоку через мережу Ethernet. Це не тільки позбавить користувача від необхідності прокладати додаткові кабелі, але і дозволить зберегти особливості інтер’єру.
Для підключення подібної камери не потрібні додаткові перехідники або дроти, оскільки в IP-пристроях застосовується цифровий метод передачі сигналу. Завдяки цьому забезпечується висока якість зображення. Проте, не варто забувати, що, згідно зі стандартами обчислювальних мереж локального типу, обмеження у використанні IP-камер відповідає 90 метрам, що буде актуально для великих квартир або дачних ділянок.
Налагодження домашньої системи має на увазі певні дії у відповідному порядку. Це не такий складний процес, але він вимагає уваги і дотримання всіх правил. Їх можна розділити на кілька етапів:
- Слід переконатися, що ви використовуєте саме IP-камеру від надійного виробника. При наявності на коробці додаткових абревіатур, таких як TVI, AHD, CVI або SDI, це означає, що наявний у вашому розпорядженні прилад відноситься до аналогового типу. В цьому випадку будуть потрібні додаткові витрати при монтажі.
- Підключіть IP-камеру до домашнього роутера або маршрутизатора. Для цього буде потрібно наявність Ethernet кабелю, який найчастіше включений в комплект до роутера. При його відсутності вказаний інструмент можна легко знайти в кожному магазині електроніки.
- Перевірте домашній комп’ютер. Він в обов’язковому порядку, як і камера відеоспостереження, повинен бути підключений до інтернету. Далі залишається лише перевірити, чи функціонує камера в місцевій мережі.
- Підключіть послугу хмарного відеоконтролю. Тут також немає нічого складного.
Для приватного монтажу відеоспостереження цього буде цілком достатньо. Однак більш складні системи потребуватимуть додаткових зусиль і спорядження.
Вибір камери для системи відеоспостереження
Не зайвим буде згадати, що при організації відеоспостереження набагато складніше вибрати правильну камеру, ніж встановити її і підключити. Тут слід грамотно розрахувати фокусну відстань і кут огляду. Ці параметри взаємопов’язані і безпосередньо впливають на дистанцію, з якої об’єкти спостереження можна розрізнити з необхідним ступенем деталізації.
Всього існує два основних види камер спостереження: цифрові і аналогові. Різниця між ними полягає в тому, що при використанні перших моделей транслюється вже оцифрований сигнал, а імпульс, що отримується від аналогових зразків, оцифровується за допомогою спеціального реєстратора. В обох випадках записи містяться в реєстраторі на внутрішньому жорсткому диску в цифровому форматі і не мають відмінностей між собою.
Плануючи встановлення відеоспостереження власними силами, необхідно в першу чергу визначитися з числом відеокамер і покладеними на них завданнями. Слід пам’ятати, що монтаж комплексу відеоконтролю без допомоги фахівців є досить тривалий процес, що вимагає значної концентрації уваги і знань в сфері цифрового обладнання.
Спочатку важливо уважно вивчити характеристики використовуваних камер. Найбільш важливими показниками в такому випадку виступають розмір матриці пристрою, її роздільна якість, а також частота кадрів в процесі спостереження і записи. Від їх рівня залежить якість деталізації зображення, але в той же час високий рівень параметрів підвищує навантаження на лінії зв’язку. Це має величезне значення. Архівація інформації і канали зв’язку вимагатимуть значних ресурсів при бажанні отримувати відео у високій якості.
Додаткове монтажне обладнання
Для забезпечення надійної роботи системи відеоконтролю буде потрібно додатковий монтажний інструмент. Перш за все, це універсальні КВК-кабелі, що застосовуються для підключення аналогових моделей відеокамер. Вони в свою чергу, складаються з пари кабелів: один забезпечує передачу сигналу, і інший постачає пристрій живленням. Це найбільш вдалий варіант для організації систем спостереження. Також важливі роз’єми типу BNC для підключення живлення. Найкраще купувати їх «під гвинт» для більшої зручності при установці.
При прокладанні кабелю своїми руками найкраще брати довжину з деяким запасом по обидва боки для забезпечення простору для маневру. При використанні кабелю в вуличних умовах важливо ховати його в спеціальному кожусі, а внутрішня прокладка має на увазі використання кабель-каналів.
Для роботи в обов’язковому порядку будуть потрібні наступне монтажне спорядження, яке можна легко придбати в наборах:
- стриппер для зачистки кабелів від ізоляції;
- бічні кусачки;
- мірна планка;
- обжимний інструмент для під’єднання конекторів;
- очищаючі серветки.
Жорсткі диски не є монтажними інструментами як такими, але без них неможлива коректна робота всієї мережі. Для установки в реєстратор прекрасно підійдуть будь-які диски, відповідні стандартам SATA. Але краще використовувати моделі, спочатку розроблені під застосування в системах спостереження. Причина в тому, що запис на диск реєстратора йде практично постійний. Звичайні моделі не розраховані на такі навантаження і працюють недовго.