Виявлення витоку газу у системі Ajax
Витік чадного диму або газу є суттєвою проблемою, яка призводить не тільки до серйозного отруєння, але й до летальної події. Убезпечити своє житло від такої небезпеки цілком реально, якщо застосовувати спеціальні датчики розумного будинку. Для цього ідеальним варіантом буде система виявлення витоку газу Ajax, яка має досить велику кількість беззаперечних переваг. Тому необхідно розібратися в тому, в яких випадках є потреба встановлювати такі девайси та розглянути особливості використання.
В яких випадках є потреба монтувати датчики витоку газу?
Датчики газу від Ajax належать до категорії пристроїв, які рекомендується встановлювати в приватних будинках та квартирах з метою запобігання витоку природного газу. Варто виявити ситуації, в яких рекомендується здійснити монтаж обладнання.
- Наявність каміна або печі вдома, в котеджі, на дачі – у тому випадку, якщо димар перекривається заслінкою, це призводить до формування підходящих умов для появи чадного диму. Додатково це пов’язується з засміченням у витяжці, неправильною конструкцією вентиляції або при наявності поганого димаря.
- Квартири, в яких облаштовано приватне опалення – такі пристосування, як піч, камін, котел або газовий конвектор, обов’язково повинні облаштовуватися витяжною трубою, яка виходить назовні. Але тут слід пам’ятати про те, що такі димарі через певний проміжок часу часто засмічуються та виходять з ладу.
- Тимчасове житло у вигляді вагончиків та наметів, в якому для обігріву використовують «буржуйки» – у разі неповного перегоряння палива виникає чадний дим.
- Місця, в яких може бути зосереджена досить велика кількість природного газу – до них відносяться шахти, котельні, лазні, підземні паркінги, майстерні та підприємства хімічної промисловості.
У всіх перерахованих вище ситуаціях повинні бути реалізовані якісні та перевірені системи безпеки, оскільки сигналізація про витік газу захистить від летальних подій та збереже життя людини.
Особливості під’єднання датчика Аякс через трансмітер
Перед тим, як виконати налаштування датчика газу Ajax, потрібно розібратися з тим, як правильно його під’єднати зі застосуванням одного пристрою, який називається трансмітер. Тут важливо пам’ятати про те, що сама система Ajax містить у собі датчики, які відповідають не тільки за фіксування витоку отрутних речовин для організму, але також є індикаторами для виявлення розбиття скла, руху, нахилу, удару, відчинення, затоплення та підвищення температури. Саме цього достатньо для того, щоб повністю убезпечити власне житло. Для отримування попередження про витік газу на смартфон необхідно під’єднати систему через спеціальний модуль інтеграції. Тут варто використати трансмітер.
Трансмітер являє собою спеціальний модуль, за допомогою якого реалізується підключення до системи безпеки Аякс стороннього приладу, який має дротовий вихід. Сам модуль оснащений тамперними та тривожними входами. Для під’єднання обладнання застосовується вихід на 3,3 В.
Серед особливостей трансмітера виділяють наступні фактори:
- дозволяє підключити дротовий сторонній девайс до єдиної системи безпеки Аякс;
- для всіх під’єднаних компонентів надає живлення 3,3 В;
- є можливість встановлювати трансмітер не тільки в приміщенні, але й на вулиці за рахунок використання спеціального герметичного боксу;
- активація тривоги відбувається завдяки вбудованому акселерометру, що трапляється у тому випадку, якщо хтось спробує демонтувати даний елемент;
- експлуатація при показниках вологості на рівні 75% та температурі в діапазоні від -25°С до +50°С.
Така інтеграція датчика газу з Ajax разом з трансмітером надасть шанс подбати про максимальний захист від небезпечного витоку у приміщенні.
У тому випадку, якщо після підключення пристрою трансмітер зафіксує витік газу або появу чадного диму, він одразу надсилає повідомлення про проблему на смартфон або інший гаджет, на якому інстальований додаток для налаштування та керування. В залежності від того, який тип події обирається при налаштуваннях, користувач буде отримувати різні сповіщення про потенційну небезпеку. Саме це гарантує миттєву реакцію на реальне виникнення загрози отруєння.