Як правильно встановити камеру відеонагляду? Рекомендації від спеціалістів
Облаштування систем відеоспостереження на приватній ділянці – це дієвий захід для безпеки майна та власників. Даний процес вимагає певної технічної грамотності, а також ретельного планування розташування камер. Важливо обирати пристрої, які призначені для зовнішнього використання, та не чутливі до впливу погоди та температури. Не менш суттєвим є правильність виконання збору та встановлення обладнання.
Яким вимогам має відповідати камера спостереження?
Без якісних камер відеонагляду неможливо організувати достатній рівень безпеки на об’єктах або територіях. Сьогодні камери ІР стали ефективним інструментом, що дозволяє спостерігати за подіями в режимі реального часу, контролювати ситуацію та повідомляти власника про підозрілі та нетипові ознаки.
Ключові технічні вимоги до відеокамер:
- онлайн-трансляція відео;
- цілодобове ведення запису або робота на базі датчиків руху;
- зміна кута огляду, фокуса вручну або автоматизовано;
- синхронізація з програмою на мобільних гаджетах;
- інтеграція відеокамери в систему «Розумний будинок»;
- збереження відзнятих матеріалів в сховищі.
Вибір місця для відеокамери має безпосереднє значення для ефективності здійснення її функцій. Прилад встановлюється відповідно до потреб та цілей в кожному окремому випадку:
- грамотне розташування уникне сліпих зон – максимальне охоплення території та фіксація інцидентів;
- висока якість зображення – варто врахувати джерела світла та будь-які інші перешкоджаючі чинники, що дозволить добитися кращої ідентифікації осіб та предметів;
- психологічний фактор – пристосування у зоні спостереження стануть превентивним заходом зловмисних намірів та стимулом до обережної поведінки оточуючих.
Аби повноцінно користуватись широкими можливостями сучасних технологій, необхідно не тільки уважно обирати мережу спостереження, а й провести відповідний монтаж.
Аспекти правильного монтажу камер відеонагляду
Вуличні системи безпеки – це надійний спосіб захистити своє майно та добробут від негативних та небезпечних ситуацій. Камера сама по собі стримує хуліганські дії, а в разі потреби надасть доказовий матеріал вчиненого правопорушення. Фахівці радять встановлювати обладнання, орієнтуючись на певні фундаментальні критерії.
Місце розташування
Зазвичай відеокамера монтується поблизу входу на територію, щоб відстежувати всіх відвідувачів. Також вона має фіксувати рух всього транспорту через двір та по вулиці біля нього.
Висота установки визначає кут огляду відеокамери, якість зображення та можливість ідентифікувати обличчя. В середньому відстань в три метри від землі є достатньою, щоб чітко роздивитись важливі деталі.
Процес установки
Для монтажу рекомендується обрати металеву опору (наприклад, ліхтар) та спрямувати об’єктив в сторону головного входу. Таким чином, обладнання зніматиме перебіг події вдень та вночі, як у дворі, так і на вулиці. Обов’язково для вуличних моделей монтується монтажна коробка. Це своєрідна безпека системи відеоспостереження, а саме всіх роз’ємів від впливу атмосферних явищ.
Спершу закріплюється коробка. Потім до основи підводиться кабель «вита пара». Його кінець слід зачистити та обжати спеціальним ключем під роз’єм RJ45, згідно з технічними стандартами. Залишається приєднати та прикріпити саму камеру, подати до неї живлення та ввімкнути.
Налаштування видимості
На даному етапі варто попрацювати в програмі на смартфоні та здійснити всі налаштування з оптимізації якості відеозапису. Власник переконується, що отримує зображення бажаної зони території, за потреби змінює нахил або напрямок пристрою, що можливо зробити вручну чи через додаток.
Розглянемо корисні поради експертів з відеоспостереження з питань організації систем безпеки:
- до початку збірки слід уважно ознайомитись з інструкцією щодо експлуатації;
- переконатись у наявності всіх інструментів та розхідних матеріалів;
- застосовувати камери та кабель потрібно лише для вуличного використання;
- одразу спланувати, які конкретно точки мають бути під контролем;
- правильність розрахунку висоти важлива для візуальної ідентифікації відвідувачів;
- налаштувавши базові функції устаткування, можна знайомитись з додатковими опціями.
Після закінчення основних заходів переходять до першого запуску. Необхідно одразу перевірити такі параметри, як якість картинки, швидкість запису, відгук техніки до команд, кут огляду та подібне. При будь-яких труднощах або некоректній роботі приладів слід перечитати інструкцію, в якій перелічені типові помилки та способи їх усунення. В більш складних випадках рекомендується звернутись до кваліфікованого фахівця.