Як самостійно змонтувати систему відеоспостереження та налаштувати резервне живлення
У наших недавніх статтях ми вже порушували тему самостійної установки системи відеоспостереження та розглядали кожен із її етапів. Нагадаємо, це:
- Підготовка до встановлення;
- Прокладання кабелів;
- Обтискання кабелів;
- Монтаж кріплення/кронштейна камери;
- Пуско-налагоджувальні роботи;
Причому одним із найскладніших етапів є не встановлення відеокамер, а монтаж необхідних аксесуарів - кабелів і джерел живлення. Без цих компонентів неможливо уявити жодну, більш-менш професійну систему безпеки. Давайте в цілому нагадаємо, які компоненти до неї входять:
- камери відеоспостереження;
- відеореєстратор;
- кабелі живлення та передачі сигналу;
- конектори та роз'єми;
- джерела живлення;
- монітор (може використовуватись лише для початкового налаштування).
Залежно від використовуваних кабелів вам також можуть стати в нагоді приймачі-передавачі сигналу, за допомогою яких сигнал перетворюється на більш зручний формат для передачі на великі відстані. Наприклад, це може бути 300-500 метрів без істотної втрати як.
Також серед необов'язкових, але вкрай бажаних елементів для установки знаходяться монтажні бокси - про них ми також нещодавно писали. Ці компоненти спрощують монтаж та продовжують термін служби кабельних з'єднань та конекторів.
Однак про один компонент ми практично нічого не сказали – централізоване джерело живлення для всіх компонентів. І краще, щоб це джерело було безперебійним. Про цей важливий пристрій і йтиметься у сьогоднішньому матеріалі.
Безперебійні джерела живлення для системи відеоспостереження
Логіка будь-якої системи безпеки полягає в тому, щоб підтримувати стабільну роботу протягом тривалого часу навіть за відсутності електроживлення. Інакше зловмисник може досить просто позбавити об'єкт охорони. Це не так складно та дорого.
Для забезпечення безперебійного живлення є кілька способів, з яких можна вибрати найбільш зручний та доступний. Також необхідно пам'ятати, що 99% всіх систем безпеки підтримують живлення 12В. Це означає, що навіть звичайної акумуляторної батареї вистачить для багатогодинного живлення кількох камер та відеореєстраторів.
Отже, які ДБЖ можна використовувати:
- Найпопулярніший спосіб - використання стаціонарного безперебійного блоку живлення із встановленою акумуляторною батареєю. Він має вигляд металевого ящика із замком і більше нагадує електричний щиток. Перевага такого пристрою полягає у порівняно доступній вартості, можливості самостійного підбору ємності акумулятора та захисту від несанкціонованого доступу. Недоліком є не найпростіший монтаж – швидше за все вам знадобиться допомога спеціаліста для правильного підключення живлення всіх компонентів.
- Портативний ІПБ, який використовується, наприклад, для резервного живлення персонального комп'ютера. Перевагою такого рішення є естетичніший дизайн і компактні розміри, з можливістю простого перенесення пристрою. Недоліком – порівняно висока вартість, відсутність захисту та невисока ємність батарей зі складною процедурою заміни.
- Потужні повербанки можуть використовуватися для харчування домашніх хмарних камер відеоспостереження з харчуванням від 5В. Підходить для рішень без використання відеореєстратора чи інших компонентів.
- Генератори - найнадійніше і "довгограюче" джерело живлення, однак і найдорожче. Так, використання зарядної станції або генератора зможе забезпечити практично безперервне відеоспостереження протягом тривалого часу, але недоліків такого ДБЖ не позбавлений. Наприклад, дозаправка паливом, шум роботи, дороге обслуговування або придбання додаткових аксесуарів (сонячних батарей).
При виборі безперебійного джерела живлення системи відеоспостереження необхідно провести розрахунок споживаної камерами і відеореєстратором енергії. Обчисливши потужність та ампераж, ви отримаєте необхідне значення необхідної ємності акумулятора. Також, не забудьте залишити запас ємності в 15-20%, який точно не буде зайвим в екстрених ситуаціях або при підключенні ще одного пристрою
Впоратися з розрахунками та підібрати необхідне джерело безперебійного живлення вам допоможуть наші фахівці. Просто зателефонуйте вказаному на сайті телефону і ми знайдемо оптимальне рішення для вашої системи безпеки. Також самостійно підібрати блок живлення ви зможете за цим посиланням, а акумулятор до нього - тут.