Як забезпечити в будинку безперебійне живлення
Відключення світла будинку буквально «зв'язує» руки. Адже навіть найпотужніших повербанків вистачає лише на те, щоби підзарядити телефон і ноутбук – і на цьому все. Зараз, коли перебої з електрикою трапляються все частіше і період відключення часто дуже тривалий (до тижнів), варто подбати про резервні джерела живлення.
Генератори: за та проти
Перше, що напевно спадає на думку – це генератори (бензинові, дизельні, змішані). Одним з головних недоліків генератора є його громіздкість і досить висока вартість - як обладнання, так і його обслуговування. При цьому перед покупкою також варто ретельно прорахувати, чи зможе пристрій задовольнити ваші вимоги.
Тому, перш ніж вирушати в магазин, подумайте, яку техніку ви плануєте підключати до цього джерела живлення - і відповідно до цієї інформації визначайтеся з його потужністю та доцільністю покупки.
Наприклад, така зарядна станція, як EcoFlow RIVER Pro, що має ємність 720 Вт•ч, розрахована на одночасну зарядку 9 пристроїв, а з увімкненою опцією X-Boost пристрій дозволить живити деякі прилади потужністю до 1800 Вт, чого буде достатньо для 80% найпопулярніших приладів та інструментів.
Еко-альтернатива: сонячні батареї
Сонячні електростанції набирають все більшої популярності, в першу чергу, завдяки своїй екологічності. При цьому виробники пропонують як повноцінні станції (для розміщення будинку) так і портативні, які можна брати з собою в дорогу. Середній час для повної зарядки (відповідно і для наступної зарядки приладів) становить близько 6 годин. Але тут є важливий нюанс – використовувати їх можна лише за умови переважаючої сонячної погоди.
Зручно та просто – портативні джерела живлення
Все більшої популярності на ринку завойовують портативні джерела живлення (зарядні станції) з розеткою 220В. Зовні вони часто нагадують «валізу», а за принципом роботи – є акумулятором або повербанком великої ємності. Заряджати від такої станції можна будь-які прилади – телефони, планшети, камери, освітлювальні прилади, водяні насоси та навіть медичне обладнання.
Однією з явних переваг є компактність – таке джерело живлення можна використовувати і вдома, і брати із собою в дорогу. Наприклад, така зарядна станція, як EcoFlow RIVER Мах (576 Вт·ч) важить лише 7,7 кг, тому її завжди можна взяти із собою. Зарядка з 0 до 80% займає лише одну годину, при цьому сама станція працює на сонячних батареях з додатковим модулем – це надійне джерело енергії для пригод на природі, використання будинку та в екстрених ситуаціях.
Вибираючи обладнання, спочатку подумайте про те, до яких приладів вам завжди потрібний доступ – це допоможе визначитись із потужністю резервного джерела живлення.