Чому не працює електромеханічний замок?
Електромеханічний замок необхідно встановити в систему безпеки, щоб автоматизувати відкривання дверей і збільшити взломостойкость приміщень. Це високоміцний механізм, який має досконалий рівень захисту, але навіть в такому випадку немає гарантії безпроблемної роботи. Електромеханіка може ламатися, тому про основні причини та методи ремонту варто поговорити.
Основні причини поломки
Вихід замку з ладу може проявлятися як абсолютною непрацездатністю пристрою, так і занадто довгою реакцією на дію власника, неспрацюванням або сторонніми звуками. Причому, на відміну від звичайних механічних замків, тут є і електрична частина, яка також іноді виходить з ладу.
Поширені причини несправностей:
- зовнішній вплив на механіку – якщо замкова система погано змащувалася або всередину через дощі потрапила волога, може утворитися корозія або ж початися прискорений знос елементів конструкції;
- несправність блоку керування – електронні збої через простоту системи зустрічаються вкрай рідко, але ось заводський брак, включаючи поганий припой контактів – часте явище;
- відсутність або нестача живлення – при самостійній установці замку можна зламати адаптер живлення або роз’єднати внутрішні дроти, через що напруга буде відсутня. Просадка живлення унеможливить спрацьовування автоматики, через яку замок буде виглядати робочим, але свою функцію виконувати не зможе.
В більшості випадків проблема з’являється після непрофесійного монтажу, який проводиться самостійно або із залученням некваліфікованих майстрів. Відсутність догляду теж скорочує термін служби електромеханіки, а от брак зустрічається рідко – простота механізму і досвід виробників в створенні подібних конструкцій забезпечує безперебійну роботу.
Ремонт та збирання
Звичайно, щоб система контролю доступу могла бути відремонтована, її потрібно розібрати. Це забезпечить доступ до всієї електронної та технічної начинки пристрою, спрощуючи його лагодження. Метод ремонту залежить від характеру несправності: якщо мова йде про заїдання механіки, варто змастити її, а також перевірити наявність іржі.
У випадку з блоком керування доведеться його замінити – ця деталь малопридатна для ремонту, а ось недостатнє живлення замку можна виправити, піднявши напругу на соленоїді за допомогою потенціометра. Незалежно від характеру неполадки, варто провести остаточну перевірку на наявність мастила, осередків корозії, заїдання механізмів.
Якщо все в порядку і замок функціонує належним чином, його можна збирати і експлуатувати в звичайному режимі. Не варто забувати про періодичне змащення і регулярну перевірку. Браковані елементи зазвичай не ремонтуються, а відправляються виробнику по гарантії, якщо в ході експертизи буде підтверджено факт виходу з ладу через заводський недоробки.
Таким чином, перш ніж вникати в складності замку при його пломці, варто відразу припустити проблеми з напругою і заміряти його в момент відкриття. Самостійно проводити цю процедуру, як і інші ремонтні роботи, небажано, адже результат може неприємно здивувати. Звертайтеся тільки до фахівців, таким як компанія Pipl.ua. У нас працюють справжні професіонали, які здатні повернути до життя замок будь-якої складності. А мінімізувати ризики виходу з ладу допоможе монтаж системи безпеки під ключ, який проводиться експертами і виключає ймовірність допущення помилки.
Затем началось. При закрытии калитки обе собачки втягиваются внутрь замка. Замок остается открытым. Без электропитания замок работает как положено, с кнопки на замке и с ключа.
Какое то время замок стоит без питания , включаю. Два три раза работает нормально, затем опять тоже самое. Далее еще хуже, при включении питания обе собачки стали сразу втягиваться , в любом положении калитки.