Щоб не горіло та не підгорало: обов'язкові елементи пожежної сигналізації
Щодня у всьому світі трапляються нещасні випадки через вогонь.
Убезпечити ваше місце проживання чи вашої компанії від пожежі зможе якісна протипожежна система. Сьогодні ми розповімо, як її вибрати.
Кому потрібна пожежна сигналізація?
Пожежні сигналізації – невід'ємна частина системи безпеки у житлових будинках, на підприємствах та різних установах. Вона допомагає оперативно евакуювати людей та мінімізувати втрати від займання.
Як влаштована протипожежна сигналізація?
Вона є комплексом з декількох пристроїв, який за допомогою візуальної та звукової сигналізації попереджає людей про появу пожежі, задимлення або чадного газу в зоні дії.
Попереджувальний сигнал є або гучною сиреною/дзвінком; або мерехтливою лампочкою; або включається і те, і інше. Іноді трапляються додаткові попередження, такі як голосове повідомлення або телефонний дзвінок.
А які види є? Усього їх два:
- Неадресні. Бувають в основному в державних школах, університетах та дитячих садках. Це стандартні дротові пристрої (аналогові). В аналоговій системі датчики з'єднані в групи, які охоплюють кілька приміщень, приблизно до 10. Якщо датчик запрацює, на пульті відобразиться повідомлення про тривогу по групі. Щоб дізнатися, в якому приміщенні сталося займання, оператор має зробити обхід. Таке обладнання підходить для невеликих приміщень.
- Адресні. Такий прилад має перевагу в інформативності, а саме – точності виявлення небезпеки. Під час пожежі на пульті відображатимуться назва приміщення, де встановлено адресний пожежний сповіщувач, та номер датчика. Оператор одразу дізнається, в якій локації відбувається загоряння. З цими приладами можна працювати на стадіонах, заводах та фабриках.
Що входить до протипожежної системи?
Стандартні компоненти такі:
- Панель. Щось на зразок комп'ютера, який має спеціальне програмне забезпечення, призначене для такого обладнання. Інших функцій вона не виконує.
- Детектори. Вони фіксують усі зміни.
- Точки виклику.
- Сповіщувачі.
- Аксесуари для електроживлення (батарейки для пожежної сигналізації). Завдяки їм пристрій виконує свої функції навіть за відсутності електропостачання.
Більшість пожежних сигналізацій, які використовуються сьогодні, є бездротовими. Найбільш передові використовують інтелектуальні технології і можуть бути інтегровані в розумний будинок за допомогою різних програмних додатків.