Як досягти максимальної легкості та міцності бронеплит: досвід українського виробника
Бронеплита це, без перебільшення, основа бронежилету. Саме від міцності та якості плити, якою комплектується «бронік», залежить безпека того, хто його носить. При цьому, важливо, щоб плита була максимально легкою, адже додаткова вага знижує мобільність бійця. Як поєднати міцність та легкість бронеплит – дізнайтесь з досвіду українського надійного виробника «Арсенал Патріота».
Як загартовується сталь (с)
Процес виготовлення плити складається з багатьох етапів. Спершу сталь у листах відправляється на лазерну порізку, адже такий метод допомагає забезпечити максимальну точність. У порізаних плитах закруглюють края, щоб захищати від порізу тканину плитоноски.
Ще один важливий момент – плити «Арсенал Патріота» мають анатомічний вигин, що робить виріб ще більш комфортним під час носіння. Зазвичай для виготовлення плит використовують твердість від 500 до 650 одиниць. Чим менша твердість – тим менша потрібна товщина металу для захисту, але при дуже високій твердості з`являється ймовірність появи тріщин при вигинанні металу. Відповідно, менша товщина металу впливає на вагу готового виробу. Для виробництва плит «Арсенал Патріота» використовується сталь SSAB Armox твердістю 600 одиниць, яка вважається однією з найякісніших у світі.
Невагомий та надійний захист
Плита для «броніка» - це не лише метал. Якісна плита складається за принципом «сендвіча», надаючи додатковий захист.
Вироби «Арсенал Патріота» мають такі шари (заготовки):
- Сталевий. У виробництво приймається лише сертифікований матеріал підтвердженої якості.
- Демпферний. Це покриття має пом`якшувати удар під час потрапляння кулі, а отже зменшувати травмування людини.
- Протиуламковий, який має захищати від потрапляння уламків оболонки та осердя кулі.
Антирикошетне покриття з балістичної повсті та демпферу мають товщину всього 8 мм. Матеріал стійкий до деформації та має довгий ресурс служби. При цьому, матеріал майже не додає ваги, але при цьому забезпечує додатковий захист від куль.
Усі три заготовки з`єднують між собою за допомогою шару клею ПВХ, після чого відправляють під прес для кращого склеювання.
Увага до кожного етапу і елементу дозволила знизити вагу готових плит до 3.7-4.1 кг (4й і 5й клас). Втім, компанія продовжує працювати над зниженням ваги виробів і планує вже зовсім скоро представити облегшені плити вагою до 2.8 кг.