Як вибрати PoE-комутатор для IP-відеоспостереження
Бажаючи створити функціональну і ефективну систему відеоспостереження, потрібно звернути увагу не тільки на камери і відеореєстратор. Безперечно, це найбільш впізнавані і важливі пристрої, але є багато інших приладів, що вимагають уваги. PoE-комутатор – один з таких, тому далі ми розглянемо, навіщо він потрібен, як вибрати девайс і в чому його перевага над іншими пристроями.
Коротко про технології та пристрої мережі
Для початку варто розібратися в тому, що таке сама технологія PoE. Розшифрувавши абревіатуру, отримуємо англійське визначення “Power over Ethernet”. Тобто технологія передбачає передачу живлення на пристрої та їх обмін інформацією по одному кабелю – витій парі. Остання відома також як інтернет-провід або LAN-кабель, простими словами, це той самий провід, яким інтернет надходить до вашого роутеру.
PoE передбачає більш просту процедуру монтажу системи спостереження, мережевих точок доступу і інших пристроїв. Додаткові дроти виключені, адже і електрика, і інформація проходять по одному і тому ж кабелю.
Що до інфраструктури відеоспостереження, то вона включає в себе:
- Wi-Fi роутер. Приймає інтернет через порт WAN і віддає бездротовим способом або через LAN-входи. Деякі роутери підтримують технологію PoE на виходах, таким чином, служачи своєрідним блоком живлення для підключеної техніки. Але потрібно враховувати, яка напруга передає роутер і з яким може працювати кінцевий пристрій.
- IP-відеокамеру. Без неї система спостереження просто не буде існувати, адже вона фіксує все, що відбувається і транслює на сервера. Є моделі, які володіють інтелектуальною системою визначення об’єктів і фіксації загроз. Якщо ви вибираєте PoE-роутер, то повинні передбачити підтримку технології камерою, адже інакше вона не отримає живлення від розподільника інтернету.
- PoE-комутатор. Сполучна ланка між камерами і роутером, яке приймає інтернет, розподіляючи його разом з живленням на пристрої фіксації.
При використанні тільки роутера і камер ви не отримаєте гарного результату, адже навіть якщо живлення і вистачить на всі гаджети, під підвищеними навантаженнями Wi-Fi передавач довго не пропрацює. Таким чином, PoE комутатор для відеоспостереження є спеціалізованим пристроєм, що дозволяє будувати масштабні мережі будь-якого рівня складності з гарантією ефективності.
Типи і переваги PoE-комутаторів
Складність самостійного підбору пристрою-посередника багато в чому пояснюється наявністю різних типів комутаторів. В основному відмінності стосуються кількості портів, від них же залежить і ціна, а також технічна начинка, адже чим більше пристроїв, що підключаються, тим вище повинна бути пропускна здатність каналів.
Як приклад візьмемо систему з чотирьох камер, одного відеореєстратора для керування пристроями і зберігання даних, а також роутера з інтернетом. Методом нехитрих підрахунків отримуємо 6 пристроїв, що підключаються, для чого підійде PoE свитч для камер на стільки ж слотів.
Необов’язково використовувати опцію подачі живлення на всі пристрої, ми можемо подати інтернет і живлення тільки на камери, а реєстратор живити вже від комутатора. Інтернет буде приходити і йти через останній, шостий порт. Тим самим ми розвантажимо PoE-гаджет, змушуючи його подавати живлення тільки на чотири камери, а роутер і відеореєстратор отримуватимуть тільки інтернет.
Деякі користувачі всерйоз відмовляються від комутаційного обладнання на користь блоків живлення, але є кілька мінусів такого рішення:
- Велика кількість проводів. З блоками живлення виникає додатковий кабель, що служить тільки для передачі електроенергії. Інтернет передається окремим проводом, що призводить до “локшині” з магістралей.
- Немає універсальності. Блок живлення зазвичай підбирається під конкретний набір обладнання. Якщо ви захочете збільшити кількість камер, наприклад, з трьох до шести, це обов’язково зажадає більшої кількості енергії. Доведеться купувати блок живлення з потрібним рівнем напруги, а це недешеве задоволення. При наявності PoE-комутатора, купленого якраз з прицілом на розширення системи спостереження, досить буде підключити додаткові дроти і продовжувати користуватися наглядом.
- Відсутність режиму Extend. У комутаторах він відповідає за посилення напруги на певний слот і доведення живлення навіть на віддалені камери. Шукати точки живлення в місці установки відеокамер не доведеться, адже середня відстань в 150-200 метрів підтримується більшістю PoE-комутаторів і підходить як для офісів, так і квартир або приватних будинків.
Єдиний помітний мінус – складність підключення комутатора до ДБЖ, оскільки більшість безперебійників виробляють напругу 12В. PoE-техніка працює в діапазоні 48-54 Вольт, але можна підключити до джерела резервного живлення спеціальні перетворювачі, які доведуть вольтаж до нормального рівня.
Правила вибору PoE-комутатора
У відеоспостереження важлива кожна деталь, особливо якщо це комутатор, який об’єднує навколо себе всю техніку стеження. Конкретний вибір залежить від того, який бюджет був встановлений на всю систему відеоспостереження і скільки грошей залишилося після покупки першочергового обладнання.
Скажімо, вам необхідно побудувати систему з 16-ти камер відеоспостереження, одного відеореєстратора і підключити її до роутера. Бюджетний варіант передбачає покупку двох 8-портових комутаторів, камери підключаються через Switch з живленням по PoE. Але також у них є по два виходи: по одному виділяється для підключення до роутера, що залишилися використовуються для обміну інформацією з відеореєстратором.
Більш дорогий варіант передбачає покупку комутатора відразу на 16 слотів, таким чином всі камери будуть приєднані до одного пристрою, а виходів вистачить для з’єднання з реєстратором і роутером. В цілому різниця не принципова, в першу чергу по ефективності, адже все одно всі пристрої будуть об’єднані роутером в одній локальній мережі.
Важливо! Зверніть увагу на сам комутатор – на ринку продаються і звичайні пристрої без обміну інтернетом і живленням. Фактично вони тільки об’єднують обладнання в локальну мережу, але живлення і підключення до інтернету організовуються окремо.
PoE-комутатор – однозначно корисний гаджет як для професійних систем спостереження, так і аматорських домашніх мереж. У нашому магазині Pipl.ua ви не тільки знайдете безліч моделей комутаторів, але і зможете замовити їх установку або створення всієї системи відеоспостереження “під ключ”.