Як вибрати якісну плитоноску
Персональний захист – обов'язкова складова в екіпіруванні бійця. В інтернеті можна знайти багато порад про те, як вибрати найкращий бронежилет. Найголовніше – не тільки підібрати надійну плиту, а й – спеціальний жилет, який зробить її носіння зручним та комфортним. На що звернути особливу увагу розповімо нижче.
Навіщо взагалі потрібна плитоноска?
Плитоноска – виріб із текстилю, призначений забезпечити носіння бронеплити – власне, це важлива складова бронежилета. Такий виріб має бути міцним та зносостійким – жилет із звичайної тканини просто не витримає ваги плити (в середньому, від 4-7 кг) і порветься. Якісна плитоноска може бути рік і більше, навіть у жорстких умовах.
Порада: як вибрати плитоноску
Дуже виникає питання - як правильно вибрати бронежилет. Питання відповідальне, адже від правильності вибору залежить, наскільки буде захищена людина, яка носить «бронік». При виборі плити є один головний критерій, що має особливе значення - клас. Наприклад, плита для 4-5 класу «броників» призначена для використання безпосередньо на передовій, оскільки забезпечує належний рівень захисту. При цьому може знадобитися допомога у виборі бронежилета – адже він повинен не тільки захищати, а й бути максимально зручним та комфортним для бійця. Особливо коли «броник» доводиться носити досить тривалий час.
Що стосується плитоносок, то тут є кілька важливих критеріїв при виборі:
- Матеріал. Насправді це основний момент, адже від якості тканини безпосередньо залежить зносостійкість. Якщо ви подивитесь огляд плитоносок, то помітите, що основні рекомендації - вибирати з Кордур (1000 або 1200 D). Цей матеріал добре себе зарекомендував для носіння важких сталевих, керамічних, кевларових та титанових плит.
- Фасон. Також необхідно орієнтуватися на цілі та особливості роботи конкретного бійця. Наприклад, для піхоти та розвідників особливо необхідно максимально полегшити екіпірування. Для бійців, які перебувають у гарячих точках, часто потрібна плитоноска, фасон якої дозволяє її комплектувати також і бічними плитами.
- Комплектація. Ще один важливий момент - як укомплектувати плитоноску. Якщо боєць носитиме важку плиту, найголовніше – міцність жилета. Однак іноді можуть знадобитися додаткові відсіки та кишені на плитоносці – наприклад, якщо потрібно постійно тримати під рукою дрібні деталі.
- Евакуаційна петля. Якщо плитоноска має евакуаційну петлю (робиться на спинці виробу), це робить її більш функціональною. Така невелика, але важлива деталь може стати в нагоді в тому випадку, коли боєць самостійно не може вибратися (наприклад, отримав поранення) і його потрібно буквально витягувати з поля бою. Зазвичай, така евакуаційна стропа має довжину до 1,5 м.
Деякі вироби також мають конструкцію, що дозволяє забезпечувати швидке скидання плити. Наприклад, коли вона була пошкоджена через попадання кулі – або ж, коли бійцю терміново потрібно скинути з себе амуніцію.
Як бачите, є чіткі критерії під час вибору такого виробу. Просто враховуйте ці рекомендації при покупці, і ви точно купите плитоноску - міцну, довговічну та зручну в експлуатації.